Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká verze seriálu Odložené případy, policejní tým Tempus, opět skóruje: Kriminalisté objasnili třináct let starou, brutální vraždu mladičkého číšníka

26.06.2014
Česká verze seriálu Odložené případy, policejní tým Tempus, opět skóruje:  Kriminalisté objasnili třináct let starou, brutální vraždu mladičkého číšníka

Foto: repro

Popisek: Vedoucí týmu Tempus Martin Baláž

KRIMI Kriminalisté úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR ve spolupráci s policisty zlínského krajského ředitelství objasnili další několik let starou vraždu. Ve vazbě dnes skončil třiačtyřicetiletý pachatel ze Zlína. Muž, který byl vždy hlavním podezřelým, ale chyběly pádné důkazy.

Vražda se stala v noci na 5. prosince 2001 ve Zlíně, v baru U jelínka na Jižních Svazích. Teprve osmnáctiletého číšníka tady po sedmé hodině ráno našla brutálně ubodaného uklízečka. Čerstvě vyučený mladý barman se neměl šanci tehdy třicetiletému pachateli ubránit. Pachatel ho bodnul na citlivá místa do krku a hrudníku celkem čtrnáctkrát. Kriminalisté, kteří se v té době případem intenzívně zabývali, měli vytipovány tři hlavní podezřelé. Tehdy se však nepodařilo najít dostatečné množství důkazů, které by odhalily a usvědčily pravého pachatele. Jeho motiv byl podle všeho zištný. Z baru zmizela celá tržba, tedy přibližně 30 tisíc korun, a alkohol.

Pachatelem je podle kriminalistů a všech indicií, které se podařilo dohledat, dnes třiačtyřicetiletý muž ze Zlína, desetkrát soudně trestaný za majetkové i násilné trestné činy. Momentálně byl opět v podmínce za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Pachatele vypátrali ve středu ve večerních hodinách v restauraci na zlínském autobusovém nádraží a zadržela ho zásahová jednotka.

Muž bude stíhán vazebně, o vazbě na podnět krajského státního zástupce rozhodl zlínský okresní soud. Pachatel nevypovídal u soudu ani u výslechu. Hrozí mu dvanácti až patnáctileté vězení nebo až výjimečný trest.

Tempus řeší staré vraždy, a úspěšně

„K objasnění tohoto skutku přispěla mimo jiné změna výpovědi korunního svědka, ale také nové technické možnosti a prostředky policie. Díky některým analytickým softwarům dokážeme případ vidět v jiném světle a spojit detaily, které se dříve jevily jako zdánlivě nesouvisející,“ dodal na vysvětlenou ředitel úřadu služby kriminální policie a vyšetřování plk. Milan Pospíšek.

Speciální pracovní skupina TEMPUS vznikla v březnu roku 2013 na Policejním prezidiu ČR, spadá pod úřad služby kriminální policie a vyšetřování. Zabývá se vyšetřováním závažných zločinů a trestných činů, které byly v minulosti spáchány na území České republiky a i přes intenzívní práci policie se je nepodařilo objasnit. Zlínská vražda na Jižních Svazích je třetím objasněným zločinem. Kriminalistům se podařilo také ukázat na pachatele devět let nevyřešené vraždy podnikatele z Otrokovic, kterého podle všeho zavraždil jeho spolupracovník. Prvním úspěchem skupiny Tempus pak bylo objasnění vraždy, která se stala před devatenácti lety v Praze 4, do jejíhož promlčení zbýval pouhý měsíc.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová