Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Inovační vouchery pomáhají na Zlínsku zkvalitnit život vozíčkářům i chránit hasiče a policisty

20.06.2014
Inovační vouchery pomáhají na Zlínsku zkvalitnit život vozíčkářům i chránit hasiče a policisty

Autor: Zlínský kraj

Popisek: Inovační vouchery, ilustrační foto

Projekt Inovační vouchery Zlínského kraje je každoročně úspěšný a u drobných i větších firem velice oblíbený. Svědčí o tom nejen fakt, že letos o voucher žádalo 85 žadatelů, ale i výsledky z loňského roku. Díky loňským dotacím se totiž podařilo realizovat několik zajímavých projektů, mezi mnohými například vývoj nové mobilní aplikace, návrh nového obráběcího stroje nebo vývoj speciálních technických rukavic.

Společnost Otrusina, s. r. o. voucher v hodnotě 149 999 Kč využila na návrh nového obráběcího stroje pro výrobu dlouhých ozubených tyčí, které tvoří jednu z nejdůležitějších součástí bezbariérových plošin sloužících především invalidním občanům k překonávání schodů či nerovností terénu. Jedinečnost navrhovaného výrobního zařízení spočívá v tom, že na českém trhu neexistuje stroj podobného typu, který by obráběl požadované strojní díly. Díky spolupráci s Katedrou obrábění a montáže Fakulty strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě se to změnilo.

Další firmou, která ve spolupráci s Centrem polymerních systémů UTB ve Zlíně nalezla nové technologické postupy spojování membrány s podšívkou v technických rukavicích pro hasiče, policii a armádu byla společnost Holík International s. r. o. Ta využila voucher ve výši 142 500 Kč ke zkvalitnění a větší bezpečnosti rukavic pro riziková povolání v extrémních podmínkách.

Využívají je i známé firmy

Inovační vouchery však využívají i známější společnosti, například Continental Barum. Ta voucher v hodnotě 147 750 Kč využila na vývoj a inovaci procesu zpracování surového pláště na konfekčních strojích pro nový typ nákladních pneumatik, se kterými společnosti pomohli akademici Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Jinou společností, která v loňském roce využila inovační voucher ve výši 149 250 Kč na spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, je EGO Zlín, spol. s. r. o. Ta si ve spolupráci s Centrem polymerních systémů UTB ve Zlíně nechala zpracovat designérskou studii a vlastní návrh ucelené sestavy doplňků do novorozeneckého boxu. Sestava se skládá z podložky, fixačních pásků, přikrývky, polohovacích prvků, prvků pasivní bezpečnosti nebo stínítka. Cílem spolupráce bylo odlišit se od stávajících produktů na trhu prostřednictvím přidané hodnoty, a to lepších užitých vlastností, což se podle slov zástupců společnosti podařilo.

Všichni zástupci společností se shodli na tom, že projekt inovačních voucherů považují za mimořádně zdařilou pomoc pro firmy, jak zlepšovat svůj inovační potenciál. Podle nich je klíčové, že se tímto způsobem dají realizovat menší projekty, které jsou však neméně důležité. Obě zúčastněné strany, jak společnosti, tak akademici, si spolupráci nemohou vynachválit a propojování těchto dvou sfér oceňují.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace