Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nemocnice poprvé od roku 2008 zastavila propad v hospodaření

31.05.2014
Nemocnice poprvé od roku 2008 zastavila propad v hospodaření

Autor: Parlamentní listy.cz

Popisek: peníze, ilustrační foto

Poprvé od roku 2008 zastavila zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), propad v hospodaření. K letošnímu 31.březnu vykázala sice ztrátu 1,1 milionu korun, avšak v tomto hospodářském výsledku nejsou ještě proúčtovány slíbené kompenzace regulačních poplatků.

Ty ve srovnatelném období, tedy v 1. čtvrtletí 2013, činily 6,5 milionu korun. To znamená, že reálným hospodářským výsledkem nemocnice za první tři letošní měsíce by byl zisk 4,7 milionu korun. Loni za 1.čtvrtletí měla nemocnice ztrátu ve výši 24,8 milionu korun.

„Je to dobrá zpráva pro všechny, kteří nemocnici podporují, pro dodavatele, zaměstnance, zřizovatele, pacienty. Špatná pro ty, kteří jí nepřejí. Novému vedení se daří uskutečňovat soubor změn v oblasti provozní, ekonomické, obchodní, personální a systému řízení, což vede k lepším hospodářským výsledkům,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Na dobrém hospodaření se podle něho projevilo například zavedení elektronických aukcí, vícestupňové kontroly vykazování výkonů vůči zdravotním pojišťovnám, zavedení řady personálních změn na klíčových postech. Zlínské novinky informovala Karla Havlíková, tisková mluvčí KNTB.

„Samozřejmě nadále dodržujeme striktní úsporná opatření v rámci investic a nákupu přístrojů. V této oblasti se zaměřujeme jen na nutnou obnovu havarijních stavů nebo se spoluúčastí dotačních titulů,“ uvedl ředitel. Dodal, že na dobré výsledky má vliv také dobrá týmová práce i nová úhradová vyhláška.

„Úsporná opatření rozhodně nejsou na úkor pacientů. Svědčí o tom například zavádění nových metod v péči o nemocné, jako například v oblasti intervenční kardiologie zahájení intervenční léčby srdeční arytmie (ablace). Obhájili jsme také statut onkologického, iktového, perinatologického a kardiovaskulárního centra, což dokazuje, že stále poskytujeme péči na nejvyšší úrovni,“ zdůraznil ředitel Calábek.

Na konci dubna 2014 získala KNTB  od zřizovatele - Zlínského kraje úvěr ve výši 140 milionů korun

KNTB si tak podle něho právem drží pozici krajské nemocnice. Jen v r. 2013 v ní bylo hospitalizováno 40 000 pacientů, z toho 7492 bylo z bývalých okresů Uherské Hradiště, Vsetín a Kroměříž. „Jako jediná nemocnice v kraji zajišťujeme také péči ve všech specializacích po dobu 24 hodin denně,“ doplnil.

Na konci dubna 2014 získala KNTB  od zřizovatele - Zlínského kraje úvěr ve výši 140 milionů korun. „Tyto prostředky byly neprodleně poukázány na úhradu závazků vůči dodavatelům a zkrátili jsme tak dobu splatnosti o pět měsíců. To nám dává pro další období výrazně lepší vyjednávací podmínky vůči dodavatelům,“ sdělil ředitel.

Uvedl, že se daří snižovat závazky i vůči společnosti, která provádí restrukturalizaci pohledávek dodavatelů KNTB. „Při našem nástupu do nemocnice v polovině loňského roku byly závazky vůči společnosti 150 milionů korun, aktuální stav výše závazku je šest milionů korun. Shora uvedené skutečnosti ukazují, že nemocnice jde správným směrem,“ dodal ředitel.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace