Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dva opilí řidiči na Vsetínsku zbořili ploty

18.02.2014
Dva opilí řidiči na Vsetínsku zbořili ploty

Autor: Policie ČR

Popisek: Místo nehody, ilustrační foto

KRIMI Dvě podobné dopravní nehody řešili během uplynulých dnů policisté z dopravního inspektorátu. Řidiči ovlivněni alkoholem nezvládli řízení a narazili do plotů rodinných domků. Nehody se naštěstí obešly bez zranění.

První nehoda se stala v pátek o půl páté odpoledne v Zašové, kde havaroval mladý muž, jenž usedl za volant i přesto, že nevlastní příslušné řidičské oprávnění a navíc pod vlivem alkoholu. Osmnáctiletý řidič ze Zašové jel ve vozidle Škoda Felicie ve směru od silnice I/35 k centru obce Zašové. Při míjení se s protijedoucím vozidlem nezvládl řízení a sjel vpravo mimo vozovku, kde pokračoval přes chodník, pak narazil do plotu u rodinného domku, vjel na zahradu a s vozidlem se zastavil až o ovocný strom, do kterého narazil.

Škoda za desítky tisíc

Osmnáctiletý řidič i jeho o rok starší spolujezdec z Krhové vyvázli bez zranění. Přivolaní policisté zjistili, že mladý řidič nejenom že požil před jízdou alkohol (1,44 promile), ale ani nevlastní řidičské oprávnění pro skupinu B. Ještě k tomu řidič nepředložil doklad o zákonném pojištění a měl propadlou technickou. Osmnáctiletý mladík je podezřelý z tr. činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do tří let. Řidič způsobil majiteli domku poškozením plotu, betonové podezdívky, poničením popelnice a ovocného stromku škodu předběžně za 20 000 korun. 

Druhá dopravní nehoda se stala v sobotu o tři čtvrtě na jedenáct večer v Halenkově, kde havaroval řidič, jenž byl také opilý. Osmnáctiletý řidič z Huslenek jel se Škodou Octavií po místní komunikaci v Halenkově. Opilý mladík nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a narazil do plotu rodinného domku, který poškodil a z místa odjel. Majitel domku nehodu ihned oznámil na policii.

Karolinští policisté vozidlo i s osmnáctiletým řidičem a stejně starým spolujezdcem zanedlouho vypátrali asi čtyři kilometry od místa nehody. Poškozené vozidlo stálo u rodinného domku v Huslenkách. Řidič se podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní 1,35 promile, a následně se podrobil v nemocnici odběru krve. I tento řidič je podezřelý z tr.činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do tří let. Na plotě vznikla škoda předběžně za 20 000 korun a na vozidle 70 000 korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace