Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zastupitelé schválili vyrovnaný rozpočet pro rok 2014

25.12.2013
Zastupitelé schválili vyrovnaný rozpočet pro rok 2014

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Po více než deseti letech schválili otrokovičtí zastupitelé ještě v prosinci rozpočet pro nadcházející rok a nemusí tak přistoupit k rozpočtovému provizoriu.

Díky optimalizaci běžných výdajů byl i přes rekordní investice ve výši 95 milionů korun, které jsou druhé nejvyšší v historii města, schválen vyrovnaný rozpočet s celkovými příjmy a výdaji ve výši 352 148 900 korun. 

„Rozpočet města pro rok 2014 je sestaven na základě rozpočtového výhledu, dostupných vazeb na státní rozpočet a rozpočet Zlínského kraje. K nalezení shody napříč politickým spektrem byla vedena řada jednání, v rámci kterých jsme hledali nejefektivnější řešení pro jeho sestavení tak, abychom mohli pokračovat v započatých investicích a investicích, na které jsme získali dotace a přitom město nezadlužovali,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek (ČSSD).

„Schválit rozpočet ještě před koncem kalendářního roku se v Otrokovicích podařilo naposled v roce 2001. Ani letos nebylo jeho projednávání snadné vzhledem k plánovaným rekordním investicím. Kromě těch největších, dotovaných z prostředků Evropské unie jsme usilovně přemýšleli také nad těmi drobnějšími. Vnímáme potřebu pravidelné údržby města v oblasti dopravní infrastruktury, ať už jde o opravy chodníků, cest či budování parkovacích míst. Stejně tak je pro nás důležitá revitalizace školních hřišť, které může využívat široká veřejnost. Schválený rozpočet nám umožňuje stejně jako v předchozích letech zajistit kvalitní zázemí pro všechny organizace a sdružení působící ve městě, zejména pak ty pracující s mládeží,“ pokračoval otrokovický starosta. Investice jsou oproti roku 2013 v dvojnásobné výši. „Nejdůležitější je projekt nového vjezdu do průmyslového areálu TOMA křížením se železniční tratí, který svým financování přesahuje do roku 2015. Celkový objem finančních prostředků na tuto akci činí 71 milionů korun s dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 53 milionů korun. Jde o dlouho očekávanou investici, která pozitivně ovlivní životní prostředí na Baťově ve staré kolonii, a ulehčí život obyvatelům v blízkosti současného vjezdu. Výrazně se zlepší také dopravní obslužnost průmyslového areálu a odkloní se doprava z centrální části města. Celkem 17 milionů bude stát vybudování cyklostezky Otrokovice – Zlín, na které by se mohli první cyklisté projet již na podzim 2014. Dotace na tuto akci tvoří téměř 14 milionů korun. Zlepšení tepelně technických vlastností se dočká také ZŠ Trávníky. Z celkových nákladů ve výši 15,9 milionů korun tvoří 9,5 milionů korun dotace. Všechny otrokovické základní školy získají moderní přírodovědné učebny za 8 milionů korun. Dotace je v tomto případě ve výši 6,6 milionů korun,“ vyjmenoval největší investice roku 2014 otrokovický místostarosta Milan Plesar (Nový impuls).

Rozpočet města pamatuje i na podporu občanských sdružení v oblasti kultury, humanity a v neposlední řadě také akcentuje šesti miliony korun podporu zejména mládežnického sportu na území města.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace