Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Kraj podpoří protidrogovou prevenci i romskou integraci

21.11.2013
Kraj podpoří protidrogovou prevenci i romskou integraci

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Romové, ilustrační foto

Podpora dobrovolnictví, prevence rizikových typů chování a integrace romské menšiny v roce 2014 je cílem tří podprogramů, jejichž věcnou specifikaci a finanční rámec projednali krajští radní a následně je doporučili schválit krajskému zastupitelstvu.

Po schválení zastupitelstvem budou všechny podprogramy krajem vyhlášeny počátkem příštího roku. Vyčleněno je na ně celkem 3,1 milionu korun.

Přímé dotace pro nestátní neziskové organizace

Podprogram na podporu nestátních neziskových organizací na úseku rozvoje občanské společnosti pomáhá prostřednictvím přímé dotace nestátním neziskovým organizacím zajišťujícím činnost formou dobrovolnické služby. V letech 2004 až 2008 byl realizován pro dvě oblasti, a to dobrovolnictví a podporu činnosti občanských poraden ve Zlínském kraji. Od roku 2009 je zaměřen pouze na podporu dobrovolnictví. V jeho rámci má být rozdělena částka 400 tisíc korun.    

Podprogram na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti prevence rizikových typů chování je podporou ve formě přímé dotace pro nestátní neziskové organizace poskytující služby v oblasti protidrogové prevence a dále obecně prevence rizikových typů chování. Podprogram navazuje na předchozí podprogramy realizované v letech 2003 až 2013 a na víceleté financování, které probíhalo v letech 2006 až 2008. Je pro něj vyčleněno 2,3 milionu korun.

Podprogram na podporu integrace romské menšiny ve Zlínském kraji podporuje nestátní neziskové organizace, církevní organizace, fyzické a právnické osoby, ale také příspěvkové organizace kraje nebo obce, které zajišťují aktivity v oblasti romské integrace (vzdělávací a výchovné aktivity, aktivity podporující zvýšení zaměstnatelnosti, volnočasové aktivity, umělecké a kulturní aktivity). Podprogram navazuje na předchozí podprogramy realizované v letech 2003 až 2013. Počítá se v něm s rozdělením 400 tisíc korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace