Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Růst počtu zahraničních hostů Zlínského kraje pokračuje

11.11.2013
Růst počtu zahraničních hostů Zlínského kraje pokračuje

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Eurodotace, ilustrační foto

Zachování dynamiky růstu počtu hostů, již třetí rok trvající výrazný přírůstek počtu zahraničních hostů, stabilní počty přenocování – to jsou hlavní výsledky cestovního ruchu ve Zlínském kraji, plynoucí z dnes vydaných údajů Českého statistického úřadu.

Do Zlínského kraje ve třetím čtvrtletí tohoto roku přijelo téměř 180 tisíc hostů, kteří zde strávili na 600 tisíc nocí. Průměrná délka pobytu těchto hostů (3,3 dne) se prakticky nemění.

Největší růst byl zaznamenán u hostů z Litvy

Meziročně vzrostl celkový počet hostů o 7,8%. Na tomto růstu se podílí především zahraniční klientela. Zatímco počet tuzemských hostů vzrostl o 4,5%, cizinců přijelo o 27,7% více než v minulém roce. Přitom počty zahraničních hostů ve Zlínském kraji trvale rostou již třetím rokem, a to v průměru kolem 25%.

Největší růst byl zaznamenán u hostů z Litvy (+247%), Polska (+107%), Ruska (+45%), Itálie (+25%) a Německa (+24%). Litevci se díky enormnímu zájmu o region dostali na sedmé místo v pořadí nejčastějších hostů. Mezi ně dále patří Slováci, Poláci, Němci, Rakušané, Rusové, Italové, Litevci a návštěvníci z USA. Podíl zahraničních hostů se tak zvýšil na 16,5 %, což je o 3 % více než před třemi lety.

Kraji, obcím a podnikatelům se vyplácejí investice

„Tyto výsledky nejsou vůbec náhodné. Jsou odrazem kvalitního marketingu vůči hlavním zdrojovým trhům, jimiž jsou Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko a Itálie. Vyplácí se nám naše úsilí, které jsme věnovali projektu, jehož cílem byla propagace východní části České republiky. Pod naším vedením se jej účastnily všechny moravské kraje. A ty jsou nyní v celorepublikovém srovnání v dynamice růstu návštěvnosti na předních místech,“ komentuje výsledky Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, která za propagaci Zlínského kraje v oblasti cestovního ruchu odpovídá.

„S výsledky třetího čtvrtletí, i s vývojem celého letošního roku, můžeme být spokojeni. Při hodnocení všech aspektů patříme ke špičce v České republice. Zaznamenali jsme růst jak u tuzemské, tak zahraniční klientely. Počty přenocování se drží na stabilních hodnotách, přestože se díky změnám v úhradových vyhláškách pro lázeňství výrazně snižují hodnoty přenocování v lázeňských resortech. Kraji, obcím a podnikatelům se vyplácejí investice do infrastruktury cestovního ruchu, zlepšující se kvalita služeb i koncepční marketing,“ hodnotí výkony cestovního ruchu Ladislav Kryštof, člen Rady Zlínského kraje, do jehož kompetence cestovní ruch spadá.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace