Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Luděk Ševčík: Schillerová použila sprosté slovo mír. Tak takhle tedy ne, dámo. Vaše dopisy

16.01.2024
Luděk Ševčík: Schillerová použila sprosté slovo mír. Tak takhle tedy ne, dámo. Vaše dopisy

Foto: Se svolením Aleny Schillerové

Popisek: Alena Schillerová

Poslankyně za ANO Alena Schillerová pronesla pro CNN Prima News větu: „Nechceme se připravovat na válku, chceme žít v míru,“ která následně nesčetněkrát zazněla při výsměchu z vládní koalice i mnohých médií. Alena Schillerová jako populistický chcimír, znělo v ozvěně. A k věci se vyjádřil i Luděk Ševčík.

„Dnes už klasický štvavý řev se ozval od lokajských médií. Důvod? Paní Schillerová zpochybňuje obrovské nákupy pro naši armádu! Dokonce použila sprosté slovo mír! Tak takhle tedy ne, dámo! Nákupy zbraní v režimu utajení, což je synonymem pro obrovský nekontrolovaný byznys, nikdo kazit nebude! Taková příležitost zbohatnout se jen tak snadno nezopakuje. Příliš mnoho bylo investováno na to, aby se teď mohlo couvnout. Kýble vulgarit a dehonestací, které cíleně nahradily demokratickou diskusi, teď lejou naplno,“ napsal Luděk Ševčík a pokračoval.

„A objevil se nám tu nový fenomén. Kromě tykání a urážek, které nositelům správných názorů vždy bez úhony v diskusi Seznamu projdou, se přidaly vyhrůžky. Jakmile nesouhlasíte s povinnou vládní válečnickou politikou, dostane se vám info, že na vás některý z provládních podporovatelů podává trestní oznámení. Za to, že prý podporujete Putinovu agresi. A basta! Kdo ví, kolik trestních oznámení na paní Schillerovou už bylo podáno? Jak se říká, nejsou to udavači, ale oznámit se to musí! Ovšem už ani tohle nějak nezabírá. Lidé si začínají uvědomovat, že odpůrců válečného běsnění je příliš mnoho a tak je všechny zavřít nemohou. A jsou mezi nimi osobnosti, skutečné osobnosti, které se nedaly koupit. Stovky miliard kšeftů se tak dostávají na tenký led. Proto teď vidíme všechen ten řev, jak strašně paní Schillerová ohrožuje naši vlast.

Na celé té komedii je úplně nejvíc absurdní, že potřebu obrovských nákupů zbraní pro „záchranu naší vlasti “ nejvíce propagují ti sami, kdo naší vlasti nejvíce škodí. Kdo jí berou samostatnost zbavením hlasu v EU. Kdo jí učinili závislou. Kdo celou dobu velmi aktivně podporovali skutečně největší současné ohrožení naší vlasti. Které nejen já vidím v migrační krizi. V tomto případě se zachránci angažovali v obráceném gardu. Šli vyloženě proti. S podobnými urážkami, s podobnými dehonestacemi. Zadání holt bylo jiné. Tehdy měli, a mnozí stále mají, ve skutečnosti celou vlast na háku. A teď jim o ni má strašně moc jít? Kdo chce, uvěří. Mně to zaboha nejde,“ ukončil kulometnou dávku z klávesnice Luděk Ševčík, protože pero je mocnější meče, jak víme a jsme poučeni minulostí.

Ano, pero mocnější meče. Poukazuje se tím na diplomacii, kterou neumíme. Královna utajeného, a tedy nutně předraženého zbrojení Jana Černochová si před usnutím místo počítání oveček, protože těch je v naší republice nepočítaně, brouká milou písničku: „Tluče bubeníček, tluče na buben a svolává hochy: hoši pojďte ven! Zahrajem si na vojáky, máme pušky a bodáky, hola hola hej, nikdo nemeškej!“ Jedině s takovou na rtech se může ponořit do snů o tom, jak šedé eminence ODS a zahraniční páníčci podrbou pochvalně ministryni za ouškem. Jde jim na ruku. Krmí způsobně a poslušně zbrojařský průmysl, který se přihlásil o slovo hned po tom farmaceutickém (do fronty se připraví bankovní). A my si můžeme, zase a znova až do zblbnutí připomínat slova Geoge Orwella: „Válka je způsob, jak rozbít na kousky anebo vystřelit do stratosféry či potopit do hlubin moře hmotné statky, které by se jinak daly použít k dosažení nadměrného pohodlí mas a v důsledku toho nakonec i k jejich nadměrné inteligenci.“ Punktum.

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb