Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Luděk Ševčík: Bude se historie opakovat? Vaše dopisy

25.10.2023
Luděk Ševčík: Bude se historie opakovat? Vaše dopisy

Foto: Pixabay

Popisek: Uprchlická krize zaobalená do emocí momentu

Řeší někdo migrační vlny, které se otírají o státy Evropské unie a ubírají jim na bezpečnosti i stabilitě? Řeší je někdo jinak, než otevřenou náručí? A když jsme se spálili a dopadli jako sedláci u Chlumce, obrátí se naše politika? Asi ne, bezbřehý humanismus, jehož dopady jsou pro evropské domorodce často zničující, je stále na koni. Nad migrací a odpovědností se zamýšlí Luděk Ševčík.

„Před pár lety, při eskalaci migrační krize, se začaly ozývat varovné hlasy. Od krotce opatrných, po značně varovné. Brusel a jeho loutkovodiči ale rozhodli, že je vše v pořádku. Přichází miliony nových zákazníků, které plebs bude živit,“ napsal Luděk Ševčík a pokračoval. „Přece si takový byznys nenechají zkazit! Takže nastoupily armády presstitutů a voje „neziskovek". Zapojila se i většina západních vlád. Celé toto období lze charakterizovat jako dost velký atak na opravdovou demokracii. Kritika, podstata diskuse, která je podstatou demokracie, byla v podstatě zakázána. Místo diskuse nastoupila dehonestace. Urážky, výhrůžky, kriminalizace kritiků. Troufám si napsat, že byl zaveden precedens. Jak zacházet s nesouhlasnými. Ve školách zesílila propaganda. Rovněž tak v médiích. 

Přestože jsme přesvědčováni, že žijeme ve vrcholné demokracii, byly vytvořeny kasty. Kasta těch správných, kteří souhlasili. Ti byli uznáni přímo jako vrchol vývoje člověka. A pak tu byli ti, kdo nesouhlasili. Ti zas byli za spodinu. Flastenci, xenofobové, nácci, fašouni, závistivé sobecké socky. S kterými se nediskutuje a je potřeba s nimi zatočit. A ne v rukavičkách! Není potřeba dlouhé paměti. Tahle smutná etapa Evropy tu ještě neskončila. I když se už nedá zakrýt, že podpora migrace je obrovská evropská katastrofa. Že lidé, kteří ji pomáhali a propagovali, nás zatáhli do strašného maléru.

Je velmi zajímavé, jak se hlavní viníci ke všemu postavili. Třeba Němci, kteří mají asi nejvíce másla na hlavě. Jejich pokrytectví je neskutečné! Rozdávali vyznamenání pašerákům, trestali odpíráním dotací a hlasitým mistrováním nesouhlasné vlády. Vytvořili migrantům ideální podmínky. A nyní jejich policejní hlídky nastoupily na naše hranice! Aby k nim migranti nemohli. A ještě se s těmi, kdo s jejich vítací politikou nesouhlasili, chtějí o svůj průser podělit. Naši kývači to samozřejmě odkývali. Proč ne? Tam, kde jsou, je dostala právě lokajská poslušnost, tak proč by se měli zrovna teď šprajcovat?

Ovšem ani u nás není vidět sebemenší náznak toho, že by se někdo z vítačů kál. Že by přiznal omyl. Sedí dál na svých postech. Ve svých vládních a poslaneckých křeslech. Ve svých redakcích. V kancelářích „neziskovek". A dál se se nechávají platit těmi, které zatáhli do průšvihu. A kdyby jenom to! Už nás zase „vychovávají". Teď nás učí pohledu na ukrajinsko - ruský konflikt. Ti samí. S podobnou rétorikou. Dokonce i s totožnými nálepkami. Flastenec ještě nevyčpěl. Přidali dezolát a přidali na tvrdosti vůči nesouhlasu. Vypínají weby, doživotně vylučují z diskuse. A zavírají. Za slova, ne za činy. Jak jim věřit, že to s námi myslí dobře, když už jednou totálně zklamali? Sebereflexe? Žádná!

Ti, kdo v souladu s vrchností vítali muslimy, psali o nich oslavné ódy, teď chtějí ty samé muslimy smést ze světa. Vzniká tedy otázka. Kdy takhle začnou přistupovat k Ukrajincům? Kdy se oslavné ódy, které potí ve svých projevech a článcích, změní na čistou nenávist? A hlavně, jak dalece budeme zase litovat naší maximální angažovanosti v zapojení do konfliktu? Tak jako dnes můžeme, ano už můžeme, je to povoleno, litovat migrační katastrofy. Té pravda litovat můžeme, ale její původce odsoudit nesmíme. Ani rehabilitovat ty, kteří byli kritičtí. U nichž se prokázalo, že měli pravdu. Těm jejích nálepky a odsudky zůstaly.

Babiš byl svého času tvrdě kritizován za to, že chce vést stát jako firmu. Stát opravdu není firma. Ale některá opatření z vedení úspěšných firem by mu velice prospěla. Třeba okamžité odvolání neúspěšného vedení. Ti, co totálně podělali migrační politiku, by už dávno nemohli do ničeho kecat. Měli by se zodpovídat za to, co způsobili. Nedopřejme jim tedy sluchu. Jsou to političtí lůzři a babráci. A pokud ne, tak nehájí naše zájmy, ale cizí. Nenechme je opakovat špatnou historii, zakončil varovně Luděk Ševčík.

Den poté, co Tunisan zastřelil v Bruselu dva švédské fotbalové fanoušky a jednoho vážně zranil, proběhla v Evropském parlamentu jakási pieta. Jako kašpárci v divadýlku si stoupali jednotliví europoslanci a vyjadřovali soustrast. A mluvili o tom, co bude dál. Výraz tváře měli vždy pohnutý. Asi z deseti, které jsem viděl, jen jeden mluvil o tom, že se migrace do EU musí zastavit. Ostatní používali k oklamání reality kýčovitá slova o tom, že nás taková nenávist nemůže rozeštvat, že musíme prohloubit integraci a že bruselští hooligans předvedli, jak se umíme příkladně stmelit a ukázat podobným teroristům, že zůstaneme jednotní. Přitom se Švédsko z nejbezpečnější země Evropy, ne-li celého světa, stala vinou otevřených dveří nejnebezpečnější zemí Evropy. Války gangů na pořadu dne, výbuchy podomácku vyrobených bomb, střelba do živých terčů.

Ve Velké Británii po záplavě pouličních útoků nožem tamní věrchuška vyhlásila sbírku nožů. Přece nebudeme mít nože, když nás vraždí na ulici. Zblblé stádo asi lidí své kuchyňské nože opravdu začalo do sbírky nosit a nanosili jich tolik, že britská věrchuška zadala jakémusi umělci vytvořit z nasbíraných nožů sochu. Obrovskou. Snížilo to počet útoků nožem? Ale vůbec. Ovšem Britové dali najevo, že nože jsou opravdu zlo a odnášeli je z vlastních kuchyní. U toho se nechali kuchat noži v rukou těch, kteří neměli potřebu kudly odevzdávat. BBC v září informovala, že jen ubytování migrantů stojí Velkou Británii 8 milionů liber denně. Denně. Jen ubytování. To je radosti. Jeden takto ubytovaný se světu pomstil za válku v Gaze tím, že u bankomatu ubodal nožem sedmdesátiletého muže. Nožem, který očividně neskončil zakomponovaný v soše, jak plánovala tamní věrchuška.

V Bavorsku se lidé bojí na ulici. Protože ulice ovládli migranti. Začínají se zase střežit hranice mezi státy, protože migrantů je moc a nikdo už je nechce. Jejich nával je nezvladatelný. Vnější hranice Evropské unie ovšem střeží Frontex, který funguje na bázi taxislužby. Nestřeží hranice před migranty, ale migranty převáží na území Evropské unie. Kanárské ostrovy jsou zaplavené migranty. Lampedusa také. Ministr vnitra Vít Rakušan podepsal Migrační pakt s tím, že to je dobré pro Českou republiku. Migrační pakt nás zavazuje na principu kvót přijímat migranty, nebo se z jejich nepřijímání vyplácet. 

Muslimský Egypt i Jordán vzkázaly do Evropské unie, že si máme vzít migranty z Gazy. Oni je nechtějí, představují bezpečnostní riziko. Předpokládejme, že Frontex už připravuje teplý čaj pro nebohé Palestince. A neziskovky dělají nalejvárnu svým právníkům a nadšencům, kterak zatopit státům EU. Nikdo nikoho trestat nebude. Pochod institucemi totiž provedli progresivní levičáci. Ti druzí trochu opožděně neustále spoléhají na právní stát. A ono nic. Pochod institucemi je dokonán. Proces je bez masivního násilí nevratný. Vydali jsme se špatnou cestou. Budoucnost jsme dali do rukou lunatikům.

Vložil: Štěpán Cháb