Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Odevzdejte staré elektrospotřebiče na železniční trati

21.09.2013
Odevzdejte staré elektrospotřebiče na železniční trati

Autor: Archiv

Popisek: vlaková souprava

Zlínský kraj jako první v České republice ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a společností České dráhy, a.s., odstartuje projekt na podporu zpětného odběru elektrozařízení – „Jízda do stanice Recyklace“.

Každý, kdo bude od 30.září do 4. října cestovat vlakem na trati Otrokovice – Zlín střed – Vizovice, může v těchto třech stanicích odevzdat nepotřebný elektrospotřebič pracovníkům oblečeným do zelenožlutých kostýmů. Získá tak los, za který může vyhrát nové elektrické zařízení v hodnotě 1 000 korun. Výherci budou vyhlášeni při Dni Zlínského kraje 5. října v 10:00 na nádraží Zlín – střed, kde za účasti hejtmana Stanislava Mišáka proběhne slavnostní slosování.

Jízdu do stanice Recyklace mohou absolvovat i školní třídy

Cena bude k vyzvednutí buď přímo zde z rukou hejtmana, anebo následně v pracovních dnech v Krajském úřadu Zlínského kraje – v odboru životního prostředí. O výhře budou cestující informováni textovou SMS zprávou.

„Jsme rádi, že Zlínský kraj je prvním krajem v republice, který vlak do stanice Recyklace vypraví. Podle propočtů společnosti České dráhy za tento týden vlakem pojede a nádražím projde více než půl milionu cestujících. Je to tedy mimořádná příležitost, jak je oslovit a připomenout jim, že vysloužilé elektrospotřebiče rozhodně nepatří do popelnic či na černé skládky, ale na místa určená pro jejich zpětný odběr, tedy do sběrných dvorů či prodejen elektro,“ říká Tomáš Hladík, vedoucí oddělení technické ochrany prostředí a energetiky odboru životného prostředí Zlínského kraje.

Jízdu do stanice Recyklace mohou absolvovat i školní třídy. Pro ně bude na nádražích Otrokovice, Zlín-střed a Vizovice připravena zajímavá naučná lekce z ekologie.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace