Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Otrokovice se zapojí do Evropského týdne mobility

16.09.2013
Otrokovice se zapojí do Evropského týdne mobility

Autor: Pardubice.eu

Popisek: Do práce na kole

Město Otrokovice se každým rokem hlásí k iniciativě Evropského týdne mobility a vyzývá občany, aby alespoň jeden den využili k dopravě jiný prostředek než automobil.

„V letošním roce jsme se rozhodli ve spolupráci s DDM Sluníčko připravit řadu akcí v průběhu celého týdne, kterými bychom motivovali k využívání alternativních způsobů dopravy a podpořili snahy organizací v pěstování zdravého životního stylu,“ objasnil podstatu zapojení do akce starosta města Otrokovice Jaroslav Budek (ČSSD).

Každý den dýcháme městský vzduch

Evropský týden mobility, připadající na 16. – 22.září, je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou. Snaží se ovlivnit mobilitu a městskou dopravu, stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. Sloganem letošního již 12.ročníku, "Čistý vzduch - je to na nás", chce kampaň Evropského týdne mobility zvýšit povědomí o znečišťování ovzduší způsobeném automobilovou dopravou ve městech.

Každý den dýcháme městský vzduch. Víme ale, co vlastně dýcháme? Mikroskopický prach, zplodiny z výfukových plynů a řadu dalších. Jedno je však jasné. Každé snížení dopravní zátěže vede ke zlepšení. Vzduch bez nečistot vede k delšímu životu v průměru o osm měsíců, a bylo prokázáno, že snižuje pravděpodobnost respiračních a kardiovaskulárních zdravotních problémů. Naopak, vzduchu s příměsí škodlivin, jako jsou částice a oxid dusičitý zvyšuje riziko plicních onemocnění, včetně astmatu, zápalu plic a rakoviny plic. Negativní dopad ale nemá jen na lidské zdraví.  Znečištění ovzduší poškozuje také životní prostředí, v podobě poškozování ozónové vrstvy, změny klimatu i ztrátě biologické rozmanitosti.

V průběhu celého týdne jsou připraveny akce pro všechny generace

„Změna našich dopravních návyků je sice dlouhou, ale přesto účinnou cestou ke zmírnění znečištění městského ovzduší,“ míní otrokovický starosta Jaroslav Budek. Letošní Evropský týden mobility se sloganem, "Čistý vzduch - je to na nás", odráží sílu lidí ovlivnit kvalitu ovzduší prostřednictvím volby dopravních prostředků a přepravy. „Je to připomínka toho, že my všichni máme důležitou úlohu, a že i malé změny, jako je výměna auta za jízdní kolo, veřejnou dopravu nebo chůzi, může zlepšit kvalitu našeho života,“ dodal starosta Otrokovic.

Město Otrokovice ve spolupráci s DDM Sluníčko připravilo akce pro širokou veřejnost a k tomu další aktivity pro základní a mateřské školy. Zlínské novinky informovala Mgr. Lenka Krupková, tisková mluvčí města Otrokovice.

„V průběhu celého týdne jsou připraveny akce pro všechny generace. Za zmínku stojí i to, že se každý den bude část programu soustřeďovat na dětské dopravní hřiště, které bychom chtěli veřejnosti po rozsáhlé rekonstrukci představit v novém kabátě. Všechny zájemce srdečně zveme a budeme rádi, pokud rodiče společně s dětmi vyzkouší nové možnosti dopravního hřiště, kola i čtyřkolky v rámci Evropského týdne mobility. Jsme přesvědčení, že dopravní výchova již v nejmladším věku je dobrým nástrojem pro to, abychom společně mohli dětem vštípit zásady, které přispějí nejen k jejich bezpečnosti, ale i do budoucna k bezpečnosti dalších generací,“ vyzdvihl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.   

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace