Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Úsměvy smutných mužů, bojujících s chlastem, Jaroslava Duška, Davida Švehlíka či Ondřeje Malého… Ve Zlíně se v těchto dnech točí celovečerní film s hvězdami

05.09.2017
Úsměvy smutných mužů, bojujících s chlastem, Jaroslava Duška, Davida Švehlíka či Ondřeje Malého… Ve Zlíně se v těchto dnech točí celovečerní film s hvězdami

Foto: PR filmu

Popisek: Snímek z natáčení. Zleva: Josef Formánek – spisovatel a autor knižní předlohy Úsměvy smutných mužů a Jaroslav Dušek - herec

FOTOGALERIE Filmový štáb snímku Úsměvy smutných mužů se během prvního zářijových dnů zabydlel ve Zlíně. Ve vybraných lokacích jako je například radnice ve Zlíně natáčí s jednou z hlavních postav - Jaroslavem Duškem. Film, ve kterém se objeví i další přední čeští herci David Švehlík, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl, Ivan Franěk či Simona Babčáková, uvidí diváci v kinech už v dubnu příštího roku.

Opojně hořká komedie režiséra Dana Svátka podle stejnojmenného knižního bestselleru Josefa Formánka vypráví osudy čtyř chlapíků, kteří se potkají při nelehkém úkolu. „Jako vyvrhelové v protialkoholní léčebně se ocitají takříkajíc na okraji společnosti, ale ani to jim nebrání užívat si srandy naplno,“ říká autor námětu Josef Formánek, který sám překonal alkoholovou závislost a tato životní etapa se stala inspirací pro vznik jako knihy.

 

Jednou ze čtyř hlavních postav je úředník Milan. Geniálního matematika, kterého kvůli alkoholu zavrhla celá rodina, ztvárňuje Jaroslav Dušek. Právě on během tohoto víkendu zavítal do Zlína, kde v místních lokacích vypráví divákům svůj retrospektivní příběh. „Město Zlín film podporuje a přímo ve Zlíně jsme si vybrali společně se zástupci Statutárního města Zlína hned několik zajímavých míst, která se ve filmu objeví - například park Komenského, Baťův institut 14ǀ15 nebo třeba radnice, kde Jaroslav Dušek hraje jednoho z radních zlínského magistrátu. Natáčet budeme i v budově Filmového uzlu Zlín,“ upřesňuje režisér a absolvent zlínské vyšší odborné filmové školy Dan Svátek.

Ve Zlíně budou již jen pár dnů 

Filmaři mají v těchto dnech za sebou sedm natáčecích dnů z celkových jednadvaceti. „Ve zlínských lokacích strávíme celkově tři natáčecí dny, sobota 2. září je v pořadí již osmým dnem,“ uvádí Martin Gazda za společnost IS Produkce, která se podílí na výrobě filmu. 

Do projektu se jako koproducent zapojilo také filmové, kulturní a produkční centrum Filmový uzel Zlín. Společně s IS Produkcí a dalšími institucemi jako je zlínská filmová kancelář Zlín Film Office usilují o návrat filmového průmyslu zpět do Zlína.

Byli úspěšní, ale spadli až na samé dno 

Ze Zlínska se následně celý štáb přesune do psychiatrické léčebny Petrohradu, obce mezi Prahou a Karlovými Vary. „Už jsme zde byli několik dní na jakémsi soustředění nebo tréninku. Prožili jsme je tam jako jejich klienti, účastnili se různých terapií. Byl to velmi silný zážitek, řekl bych, že jsme tam pro film hodně načerpali,“ popisuje zkušenosti filmařů režisér Dan Svátek. 

Film o úspěšných mužích, kteří spadli až na samé dno, se však odehrává nejen na půdě protialkoholní léčebny. Ukazuje, jak snadno se může člověk dostat na scestí a jak nelehká je cesta zpět. Jen rozhodnutí léčit se mnohdy nestačí. Jedna z cest, jak se z toho dostat ven, vede přes sport, v tomto případě běhání. „Mottem snímku je Během proti chlastu, během proti osudu! Proto jsme příběh našich hrdinů potřebovali zasadit i do prostředí velkých běžeckých akcí. První snímky filmu proto vznikly ještě před oficiálním zahájením natáčení právě zde ve Zlíně na Festivalovém půlmaratonu a na Pražském maratonu,“ upřesňuje režisér.

 

Poslední klapka filmu by měla ukončit hlavní část natáčení v pondělí 25. září. Poté budou následovat postprodukční práce a zimní dotáčky, kdy filmaři potřebují sníh. Kromě natáčení i část postprodukčních prací budou realizovány ve Zlíně. V premiéře bude film uvedený do kin v dubnu roku 2018.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová

Galerie