Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na Velehradě právě začínají každoroční cyrilometodějské oslavy, které vyvrcholí 5. července Národní poutí Velehrad 2017

04.07.2017
Na Velehradě právě začínají každoroční cyrilometodějské oslavy, které vyvrcholí 5. července Národní poutí Velehrad 2017

Autor: Petarda

Popisek: Velehrad vloni

Ve známé obci Velehrad na Uherskohradišťsku dnes začínají osmnácté cyrilometodějské oslavy Dny lidí dobré vůle. Poutníci, rodiny s dětmi i jednotlivci se můžou těšit na odpolední nabitý program pro všechny věkové kategorie, večerní benefiční koncert plný hvězd a zítřejší Slavnostní poutní mši svatou. Osmnáctý ročník přináší jako každoročně nabitý program pro všechny věkové kategorie. Dnes ho zakončí benefiční koncert plný hvězd, zazpívá například legendární Marie Rottrová.

Dny lidí dobré vůle 2017 vyvrcholí zítra v 10.30 na nádvoří před bazilikou Slavnostní poutní mší svatou. Tu  bude letos kázat J. Em. Marc kardinál Ouellet z Kanady. Dny lidí dobré vůle jsou největšími oslavami svého druhu u nás.
 
Slza pro mladé, Michal Nesvadba pro nejmenší, Antonín Panenka pro sportovce
 
Dnes si návštěvníci užijí každoroční projekty jako Velehrad dětem s Michalem Nesvadbou, Aktivity pro životní prostředí v Archeoskanzenu v Modré, Soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou a pingpongový turnaj s Orlem, Mladí fandí Velehradu letos se skupinou Slza a zpěváky Pavlem Calltou a Adamem Bubíkem, unikátní Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či zajímavé výstavy a vernisáže v prostorách Stojanova gymnázia. 
 
Soutěživým dětem i dospělým je určena fotografická soutěž nebo rodinná cestovatelská hra Velehradský pas, v níž se hraje o zájezd k moři pro celou rodinu. Součástí nabitého programu budou také hry, kvízy a soutěže pro malé i velké, dětská představení nebo interaktivní workshopy. Rodičům je určen vzdělávací seminář „Co nás bolí v rodinách? Aneb proměny rodiny a z nich plynoucí důsledky“.
 
Benefiční koncert poprvé s Terezou Kostkovou
 
V 19.30 hodin začne na pódiu před bazilikou slavnostní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. „Letos poprvé se moderátorské role na Velehradě ujme známá herečka Tereza Kostková. Báru Černoškovou letos čekají mateřské povinnosti. Tereza Kostková spolu s Filipem Tomsou provedou celým večerem a věřím, že už jen samotné moderování se dotkne srdcí diváků i posluchačů,“ uvedl Josef Kořenek, tajemník projektu Dny lidí dobré vůle. 
 
Během koncertu se divákům a posluchačům představí dva charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD. Pro letošní ročník byly vybrány: Dům Ignáce Stuchlého SKM – Salesiáni Dona Boska a Nadační fond ADIUVARE.
 
 
Na velehradském pódiu zazpívají velké hvězdy
 
A kdo na koncertě zazpívá? Hudební hostitel velehradského Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem pozval legendární zpěvačku Marii Rottrovou, kapelu Slzu, dále zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů, velehradský sbor gymnázia Stojanov, zpěváky Petera Cmorika a Jaroslava Wykrenta. Koncert bude v přímém přenosu vysílat Česká televize a Český rozhlas Dvojka.
 
 
Již od Velkého jubilea roku 2000 se u příležitosti státního svátku České republiky, Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje, konají na Velehradě Dny lidí dobré vůle. Jedná se o největší oslavy státního svátku u nás. Každoročně na Velehrad přijíždí přes třicet tisíc lidí, aby na tomto historicky významném místě společně oslavili příchod soluňských bratrů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. S působením těchto dvou bratrů jsou spojeny počátky české vzdělanosti i státnosti. 
 
V průběhu dalších let si oslavy státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje získaly všeobecnou prestiž. Poselství slovanských věrozvěstů je totiž stále aktuální a tato, dnes již středoevropská kulturně-společenská událost, se snaží inspirovat lidi dobré vůle ke konkrétní pomoci druhým v každodenním životě. 
 
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     
 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace