Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kroměříž otevřela relaxační a sportovní zónu na Velkém náměstí. Až do konce prázdnin nabídne bohatý program

23.06.2017
Kroměříž otevřela relaxační a sportovní zónu na Velkém náměstí. Až do konce prázdnin nabídne bohatý program

Autor: mesto-kromeriz.cz

Popisek: Odpočinková zóna na kroměřížském náměstí

Kroměříž v první letní den otevřela relaxační zónu na Velkém náměstí. „Bude místem pro odpočinek, ale i pro aktivní vyžití,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Zónu tvoří stylové posezení s téměř padesáti místy, stánkem s občerstvením, stolky a umělým trávníkem. Až do konce prázdnin nabídne obyvatelům i návštěvníkům města bohatý sportovní a kulturní program.

„Chceme oživit centrum města, které z pohledu turisty moc přívětivé není. Lidé si tu nemají kde sednout, je tady málo zeleně a s tím souvisejícího stínu,“ doplnil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. První den byl program v zóně zasvěcený józe, která se na Velké náměstí do konce srpna ještě několikrát vrátí.

Odpočinková zóna Kroměříž

Aktivní vyžití nabídnou také hodiny tance a žonglování i různých dalších druhů pohybových aktivit, jako jsou hiit, tabata, pilates či taebo. Chybět nebudou hudební čísla v podobě koncertů, hry na kytaru či vystoupení pěveckého sboru a cimbálové muziky. Zejména děti ocení možnost zahrát si hru Člověče, nezlob se nebo Dámu na hrací ploše o rozměrech tři krát tři metry. Připravena je také půjčovna koloběžek. Cyklisté si mohou svá kola odložit do připravených stojanů. Vstup do zóny je na všechny aktivity zdarma. Začátek  akcí je plánován většinou na podvečer.

Kroměříž nezastavíš

Letošní turistická sezona ve městě je nazvaná Kroměříž nezastavíš. Začala 10. června Vybarveným během, pokračuje otevřením relaxační zóny a 30. června pak akcí Sklouzni se do prázdnin s obří vodní skluzavkou, která potěší hlavně děti.

Odpočinková zóna Kroměříž

Do sezony patří i akce dalších partnerů, například balonková bitva na Pionýrské louce (22. července), Překonání gravitace na Výstavišti Floria (29. července), triatlon Kromplmen na Hrubém rybníku (26. srpna) a skoky do vody na lyžích Krom Wars na koupališti Bajda (2. září). Podrobné informace o všech akcích najdete na www.kromeriz.eu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace