Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vsetínští hokejisté skládají prvoligový tým s cílem postoupit do play off. Ve vyřazovací části je možné cokoliv, říká Daniel Tobola

20.06.2017
Vsetínští hokejisté skládají prvoligový tým s cílem postoupit do play off. Ve vyřazovací části je možné cokoliv, říká Daniel Tobola

Foto: YouTube / repro

Popisek: Daniel Tobola

ROZHOVOR Před nastávající, v novodobé historii vsetínského hokejového klubu premiérovou, prvoligovou sezónou dochází Na Lapači k řadě změn. Na co či na koho se mohou fanoušci již zanedlouho těšit, prozradil v rozhovoru jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

Asi nejčastější otázkou, která se mezi fanoušky probírá, jsou posily přicházející do týmu. Takže kdo z druholigové sestavy zůstává a kdo nově obleče zelenožlutý dres?

Pro další sezónu jsme se dohodli na pokračování spolupráce s oběma trenéry Jiřím Dopitou i Lubošem Jenáčkem a s přibližně desítkou hráčů, kteří tvořili základ naší sestavy. V dresu Vsetína budou opět hrát Radim Kucharczyk, Lukáš Finsterle, Tomáš Vávra, Vojtěch Šilhavý, René Kajaba či brankář Michal Šurý a další, soupisku postupně doplňujeme na našem webu. Na Lapač se vrací zpět naši odchovanci, do obrany Tomáš Frolo z Litvínova a Ondřej Holomek z Havířova, do útoku Radim Hruška ze Žiliny, Martin Podešva ze Znojma či Ondra Slováček, který byl loni v Porubě. Brankářský post posílí Luboš Horčička, který loni působil v Přerově, tým naopak po letech opouští Petr Hromada, se kterým jsme se na podmínkách nedohodli, a on se rozhodl pro angažmá v jiném klubu. V kádru bude působit také obránce Jakub Teper, který za Vsetín už hrál, v baráži o první ligu však nastoupit nemohl. Kádr zatím úplně kompletní není, tým budeme průběžně doplňovat, a v srpnu počítáme i s několika hráči na zkoušku.

Vsetín posílí opravdu známá jména. Jaké cíle si klub při své první sezóně v 1. lize klade?

Cílem je určitě postoupit do play off a pokud možno z co nejvýhodnější pozice. A ve vyřazovací části je možné cokoliv, tam není o překvapení často nouze. Pokud budou kvalitní výsledky, tak věříme, že bude plný Lapač, který nás požene za úspěchy.

Finanční náročnost 1. ligy je jistě vyšší než ligy druhé. V jaké výši se pohybuje rozpočet nutný pro účast ve druhé nejvyšší soutěži? Máte jej již naplněn?

Matematicky vzato se jedná o navýšení o 100% a již od dubna pracujeme na tom, abychom jej zajistili. Není to snadné, ale děláme intenzivně vše pro to, aby se to podařilo a sezóna proběhla bez problémů a všichni měli kvalitní podmínky pro trénink a přípravu.

 Jak probíhá nebo bude probíhat letní příprava?

Příprava začala na počátku května a bude probíhat do 30. června. Na led v domácím prostředí stadionu Na Lapači by měli hráči poprvé vyjet 24. července. Díky rekonstrukci šaten, kterou financuje naše město, bude vše ze začátku probíhat v nestandardním režimu, ale dle předpokladů bychom měli od půlky srpna mít k dispozici nové zázemí pro hráče nejen mužů, takže ty dva až tři týdny v jiné šatně všichni rozhodně zvládneme.

Součástí přípravy jsou i přátelské zápasy, které by měly sloužit k sehrání celého týmu. Už máte nějaké dohodnuty?

První přípravný zápas bychom měli sehrát 8. srpna v Přerově, ve dnech 17. až 19. srpna plánujeme turnaj v Trenčíně, kde bychom měli hrát celkem tři utkání. Doma přivítáme 22. srpna Přerov a o dva dny později vyrazíme do Třebíče. Stejného soupeře přivítáme Na Lapači 31. srpna. Na 5. září byl v plánu přátelák s Trenčínem u nás, ale ten nakonec nepřijede, tak hledáme náhradního soupeře. Začátky domácích utkání jsou stanoveny na 18 hodin. Počet přípravných zápasů se však ještě může změnit.

Jak to bude v nadcházející sezóně s permanentkami? Kdy je bude možné zakoupit, případně za kolik? Počítáte se změnami běžného vstupného?

Předprodej bychom rádi zahájili letos již v červnu, ještě čekáme na rozlosování soutěže, které prozatím neznáme. Předběžné datum zahájení předprodeje je stanoveno na 19. června, přesné a aktuální informace budou na našem oficiálním webu, včetně cen permanentek a vstupenek.

A teď z jiného soudku. Vsetínský hokej se samozřejmě dlouhodobě zaměřuje i na výchovu mládeže. Jak tedy dopadla pro mládežnické kategorie uplynulá sezóna?

Rostou nám počty dětí v žákovských kategoriích, starší žáci vyhráli svou skupinu, podařilo se nám zachránit dorostenecké extraligy, což jsou příjemné zprávy pro celý náš klub, a od toho se odvíjí i následující sezóna. Na Lapač se po letech vrací úspěšný trenér Josef Turek, který bude mít na starosti právě starší dorost, a zároveň bude šéftrenérem mládežnických kategorií. Věřím, že i díky jeho zkušenostem a elánu do trénování budeme úspěšní.

Jak to vypadá s hokejovou přípravkou. Na koho by se rodiče v případě zájmu o umístění dítěte do ní měli obrátit? Pro které ročníky narození bude přípravka určena?

Hokejová přípravka je určena v této sezóně klukům narozeným v roce 2011 a mladším. Ale pokud budou mít zájem začít s hokejem i kluci ročníku narození 2010, určitě se mohou přihlásit a zkusit to s námi v tréninku. Přípravka trénuje také až do 30. června v rámci letní přípravy a od srpna bude chodit na led, zejména o víkendu. Přivítáme každého malého zájemce, který se chce bavit hokejem přímo na ledě. Rodiče dětí mohou volat panu trenérovi na jeho telefonní číslo. Ten jim poskytne veškeré potřebné informace.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová