Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Do úklidu cyklostezky podél Dřevnice se zapojilo více než sedmdesát dobrovolníků. Letošní specialitou byly vysavače

04.04.2017
Do úklidu cyklostezky podél Dřevnice se zapojilo více než sedmdesát dobrovolníků. Letošní specialitou byly vysavače

Autor: cyklozlin.cz

Popisek: Je to nekonečný příběh - o existenci sběrných dvorů zřejmě spousta lidí ještě nikdy neslyšela

Ukliďme Svět – Ukliďme Česko. To je název akce, v jejímž rámci se dobrovolníci z celé země, ale i Země, pustili do úklidu zaneřáděných prostranství. Nejčastěji se uklízela koryta řek a potoků. Dobrovolníci ze Zlína a Otrokovic se pustili do úklidu cyklostezky mezi oběma městy. Ze Zlína vyrazilo dvacet dobrovolníků a z Otrokovic padesát pět.

„Nakonec se společně setkali na odpočívadle u splavu před Trávníky v Otrokovicích. Skupina ze Zlína sesbírala sedmnáct pytlů nepořádku plus další neskladný odpad. V Otrokovicích nasbírali přes polovinu menšího nákladního auta Technických služeb,“ prozradila Jana Vybíralová z iniciativy Cyklo Zlín. Ze zlínského magistrátu se úklidu zúčastnili i radní Josef Novák, cyklokoordinátor Martin Habuda, Michal Zlámal z Odboru koncepce a realizace dopravních staveb. Za Otrokovice vše organizovala Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního, a do práce se pustilo i několik místních zastupitelů.

Již minulý pátek se do užitečné akce zapojili pracovníci Moravské vodárenské, a. s., jejichž mateřská společnost Veolia akci prostřednictvím svého nadačního fondu celostátně podporuje. „Nejedná se však o žádné zlínské specifikum. V případě Zlína si zaměstnanci MOVO vybrali zaneřáděné odpočívadlo v Malenovicích, které je v blízkosti ČOV Malenovice. To jsme uvítali, protože sami bychom nedokázali uklidit šest kilometrů cyklostezky včetně tohoto odpočívadla,“ vysvětlil Martin Habuda, účastník akce a koordinátor radnice.

Tato akce však naplno odhalila nepochopitelnou věc. I v době, kdy mohou lidé bezplatně odevzdat odpad ve sběrném dvoře, se najdou tací, kteří pro uložení nábytku či spotřebičů zvolí keř či koryto potoka. „Mohu dodat zajímavost, že letošní specialitou byly vysavače. Jen já jsem vytáhl z křoví kolem cyklostezky dva kusy,“doplnil Habuda. O dodání pomůcek k úklidu a zajištění odvozu se postarala obě města. Dobrovolníci dostali na závěr občerstvení, diplomy a drobné dárky.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace