Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Mišák: Předstupuji před vás s velkou pokorou a úctou

10.06.2013
Hejtman Mišák: Předstupuji před vás s velkou pokorou a úctou

Autor: stanislav-misak.cz

Popisek: hejtman Stanislav Mišák (ČSSD)

Jako host se hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák zúčastnil výroční schůze Klubu absolventů Baťovy školy práce, která se uskutečnila ve zlínském hotelu Moskva, přítomným členům klubu popřál hodně chuti a sil do jejich další činnosti.

„Jsem velmi rád, že tady dnes s vámi mohu pobýt. Předstupuji před vás s velkou pokorou a úctou, zvláště pak obdivuji váš elán a životní optimismus, který může být příkladem pro nás všechny,“ uvedl k přítomným hejtman Stanislav Mišák (ČSSD).

Baťova škola práce byla založena Tomášem Baťou v roce 1925

Letošní výroční schůze je spojena s oslavami osmdesátého výročí vzniku Klubu absolventů Baťovy školy práce. Program oslav byl zahájen již včera, kdy členové klubu absolvovali návštěvu Lesního hřbitova ve Zlíně a prohlídku hotelu Tomášov, jehož budova byla v minulosti součástí baťovského školství. Po ukončení dnešní výroční schůze je v odpoledních hodinách ještě čeká návštěva BAŤOVA INSTITUTU 14I15.

Baťova škola práce byla založena Tomášem Baťou v roce 1925, který tím chtěl dát příležitost nemajetným a schopným chlapcům připravit se pro praktický život. Podle vzoru školy mladých mužů založil později Tomášův bratr Jan Antonín Baťa i školu mladých žen, kde se mimo jiné vyučovalo také šití či vaření. Smyslem školy práce bylo, aby mladí lidé nebyli ničím odkázáni na pomoc rodičů a stali se z nich ukáznění, podnikaví a hospodářsky nezávislí jedinci. Veškeré školné si tedy mladí muži a mladé ženy platili sami. Ze svých výdělků v továrně hradili také poplatek za byt, ošacení a další živobytí a navíc si část peněz stačili i ušetřit. Všichni mladí muži i mladé ženy bydleli v internátech a byli povinni řídit se řádem, který zde panoval a zahrnoval přísnou kázeň v internátech, čistotu, pořádek, upravený zevnějšek, ranní cvičení, sporty, denní rozvrh hodin a společné stravování.

Klub absolventů Baťovy školy práce byl založen ve Zlíně 3. června 1933 jako dobrovolné sdružení bývalých žáků Baťovy školy mladých mužů a jeho posláním bylo přispívat vzdělávací, sportovní a zábavnou činností k udržení přátelských vztahů mezi členy. V současné době má klub tři stovky členů nejen ve Zlíně, ale také ve svých pobočkách v Praze, Brně, Hradci Králové, Sezimově Ústí, Náchodě a v Třebíči. Další samostatné a činorodé kluby jsou na Slovensku v Bratislavě, Partizánském a ve Svitu pod Tatrami. Přátelské vztahy udržuje klub také s Klubem idejí Tomáše Bati v polském Chelmeku. Mezi priority klubu patří propagace metod řízení uplatňovaných v někdejších závodech firmy Baťa. V tomto duchu spolupracuje s Univerzitou Tomáše Bati a také s Rotary klubem Zlín. Pro své členy pořádá pravidelné vzdělávací Klubové středy a jeho zástupci se účastní veřejných a společenských akcí. Klub není uzavřenou společností, již více než dvacet let je otevřen pro každého příznivce postojů a hodnot baťovců.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace