Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, má trvalé bydliště ve Zlíně. Úřady to potvrdily

05.10.2016
Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, má trvalé bydliště ve Zlíně. Úřady to potvrdily

Foto: Archiv

Popisek: Senátor Ivo Valenta avizoval své stěhování do Zlínského kraje na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz počátkem září.

Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, je občanem kraje. Nikoliv Monte Carla, jak je uvedeno na volebních lístcích. Informaci potvrdila mluvčí. Voliči tedy nemusejí mít obavy, že by lístky nebyly platné. Podle Zlínského kraje je vše v pořádku a lístky jsou i s touto zastaralou informací v pořádku.

„Hlasovací lístek koalice Svobodní a Soukromníci je tedy plně v souladu se zákonem č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů,“ potvrdila ParlamentnímListům.cz tisková mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková. 

„Na hlasovacím lístku koalice Svobodní a Soukromníci je u kandidáta č. 1 Ivo Valenty uvedeno jako místo trvalého pobytu Monte Carlo. Tento údaj byl ke dni podání kandidátní listiny pro volby do zastupitelstva Zlínského kraje, konané ve dnech 7.–8. října 2016, správný a platný. Pan Ivo Valenta v prohlášení, které je nedílnou součástí kandidátní listiny, uvedl, že mu nejsou známy překážky volitelnosti, popřípadě tyto překážky pominou ke dni voleb,“ vysvětluje Janečková dále.

Své stěhování do Zlínského kraje Valenta avizoval na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz počátkem září. Ostatně – bez trvalého pobytu v České republice by ani nemohl kandidovat. „V pátek jsem formálně dotáhl své stěhování zpět na Moravu, když jsem se přihlásil k trvalému pobytu a ve Zlíně požádal o vystavení nového občanského průkazu,“ zmínil tehdy se slovy, že se o trvalém usídlení v kraji rozhodl po 18 letech.

„A nejen já, ale celá moje rodina, která se stejně jako já v příštích dnech přihlásí k trvalému pobytu ve Zlíně,“ dodal. Do světa podle svých slov odešel kvůli zkušenosti a vybudování mezinárodní společnosti. „Teď se vracím zpět, neboť moje srdce vždy patřilo Valašsku a Slovácku. A chci, aby v této krásné krajině vyrůstaly také moje děti,“ dodal. Jak také uvedl, bylo nutné včas vyřešit všechny záležitosti, které souvisely s ukončením jeho trvalého pobytu v Monaku. 

„O to větší motivaci mám k tomu, abych se naplno zapojil do práce pro náš kraj. Hejtmanství potřebuje restartovat a znovu dodat energii a tah na branku. I proto jsem se rozhodl, že v říjnových krajských volbách budu kandidovat na hejtmana a pomůžu tomu, aby byl Zlínský kraj skvělým místem pro život,“ zmínil také podnikatel. 

Redakci ParlamentníchListů.cz dále zajímalo, zda voliči budou na tuto informaci nějakým způsobem upozorněni. „O změnách, ke kterým došlo v mezidobí od registrace kandidátních listin do 48 hodin před zahájením voleb, budou voliči informováni prostřednictvím oznámení zveřejněného ve volebních místnostech,“ sdělila nám mluvčí Zlínského kraje. 

Pokud proběhnou u kandidátů nějaké změny jako například to, že se kandidátka vdá, pak krajský úřad standardně netiskne nové lístky, ale na tuto změnu voliče upozorní. 

Vložil: Anička Vančová