Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Otrokovice mají vyhrazené plochy pro legální graffiti

03.06.2013
Otrokovice mají vyhrazené plochy pro legální graffiti

Autor: Profimedia.cz

Popisek: graffiti, ilustrační foto

Umožnit realizaci sprejových maleb na legálních plochách a snížit tak riziko ničení jiného majetku je hlavním důvodem, proč otrokovická radnice již několik let vyčleňuje vybrané plochy pro tento druh street artu.

Vyznavači graffiti mohou i v následujícím roce vytvářet nová díla na betonových stěnách v podchodu pod železnicí na Tř. Tomáše Bati, sloupech a podporách mostu přes řeku Dřevnici naproti Staré kolonie a podpory ocelové lávky přes Dřevnici na vycházkovém území Trávníky. „Tato místa pro sprejové malby vyčleňujeme jejich autorům opakovaně již několik let. Umísťování maleb je zde legální a proto městští strážníci nebudou jejich vytváření nijak bránit. Autoři graffiti navíc mohou své malby libovolně měnit a obnovovat,“ zmínil starosta města Otrokovice Jaroslav Budek (ČSSD).

Bezostyšné ničení majetku druhých

Vyznavači sprejových maleb se podpisem svého zástupce ve smlouvě o poskytnutí ploch pro umístění sprejových maleb každoročně zavazují k tomu, že jejich malby nebudou obsahovat provokující či nemravné motivy vzbuzující pohoršení, a že svou barevností nezpůsobí přílišné ztmavení podchodu. Pokud by tyto podmínky nebyly splněny, musí být malby odstraněny. Nedojde-li k tomu do deseti dnů ze strany sprejerů, provede potřebné úkony otrokovická radnice na jejich náklady.

Sprejeři hojně využívají této možnosti a o svěřené plochy pečují. Najdou se však i takoví, kteří bezostyšně ničí majetek druhých, a to především nepatřičnými nápisy a jinými výtvory. Radnice tak musí na jejich odstranění vynaložit několik desítek tisíc korun ročně. „Nemůžeme si myslet, že graffiti z města odstraníme zcela, přesto se bezplatné poskytování ploch autorům graffiti městu vyplácí. Nabídnutím této alternativy se snažíme alespoň částečně snížit náklady související s odstraněním sprejových maleb a výtvorů z veřejných a městských budov i zařízení,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek. Zlínské novinky informovala Mgr. Lenka Krupková, tisková mluvčí města Otrokovice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace