Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza metanol: Našly se další stovky tisíc litrů nezdaněného alkoholu

31.05.2013
Kauza metanol: Našly se další stovky tisíc litrů nezdaněného alkoholu

Autor: Petr Topič / iDNES.cz / Profimedia

Popisek: Nezdaněný alkohol, ilustrační foto

Hrobice na Zlínsku, to je jedna z obcí, kde se odehrává pokračování kriminální kauzy pančovaného alkoholu. V květnu tam útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) našel dvě obří nádrže s 200 tisíci litry alkoholu, který se měl vyhnout dani. Další velké sklady se našly i na jiných místech České republiky.

Podle neoficiálních informací vedou nitky opět k šéfům lihové mafie, bratrům Březinovým z Kostelce u Zlína. Jeden z nich, dvaačtyřicetiletý Radek Březina, je nyní právě kvůli daňovým únikům vazebně stíhán. Vloni na podzim ho při policejní razii našli policisté ukrytého v hotelu jeho otce v bedně s pilinami.

Komu nalezený líh patřil, nyní policie zjišťuje. Zabývá se zřejmě i tím, s kolika tajnými sklady lihu mají spojitost synové majitele hotelu Lázně-Kostelec. O tom, že jsou bratři Březinovi zapleteni do nelegálních obchodů, se v Kostelci mluví už dlouho. Jejich otec to ale odmítá a chystá už žaloby kvůli pomluvám.

Daňový únik za 300 milionů

Celkem našel ÚOOZ asi milion litrů nezdaněného alkoholu. V nádržích v Ostravě, Hrobicích a v Háji u Duchcova, všechny objekty jsou v užívání firmy Morávia-Chem. Nádrže byly přitom zabetonovány pod zemí a v nich byl čistý, šestadevadesátiprocentní etanol bez příměsi. V Hrobicích to bylo pod podlahou skladu. Podle šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty se jednalo o velmi kvalitní beton, který se používá na stavbu mostů. „Daňový únik vychází přibližně na 300 milionů korun,“ sdělil šéf ÚOOZ Robert Šlachta. Případ má spojitost s aférou Metyl.

Vedení areálu ale odpovědnost za sklad odmítá s tím, že objekt firmě nepatří. Nad obří zásobárnou se podivoval i sám starosta Hrobic František Gajdošík. „Nevěřím, že podzemní prostory vznikly po roce 1989,“ řekl.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace