Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Valenta v čele volebního bloku SaS posiluje a stává se pro voliče alternativou. Preference koalice Svobodní a Soukromníci se v květnu přiblížily dvanácti procentům

07.06.2016
Valenta v čele volebního bloku SaS posiluje a stává se pro voliče alternativou. Preference koalice Svobodní a Soukromníci se v květnu přiblížily dvanácti procentům

Autor: Synot

Popisek: Ivo Valenta

Na začátku roku překročení pětiprocentní hranice, v březnu výrazné posílení a aktuálně další skok na 11,7 procenta. Tak vypadá podle společnosti SANEP vývoj volebních preferencí Svobodných a Soukromníků ve Zlínském kraji. Podle dalšího výzkumu, realizovaného společností Phoenix Research on-line, je pak koalice SaS černým koněm voleb ve Zlínském kraji. Stále více lidí vidí tak v nové koalici šanci na to, aby se Zlínský kraj po letech stagnace opět probudil a získal dynamiku.

„Zlínský kraj prakticky po celou dobu jeho existence trápí stále tytéž problémy. Tradičním stranám chybí buď vůle či schopnost to změnit, výsledkem čehož je úplná ztráta dynamiky kraje. My přinášíme alternativu. Chceme lidi přesvědčit, že Zlínský kraj se může stát skvělým místem pro život,“ říká senátor Ivo Valenta.

Koalice Svobodní a Soukromníci aktuálně realizuje kampaň s názvem Probuď se, Zlínský kraji. Cílem je upozornit právě na tyto dlouho neřešené problémy, jejichž důsledky tíživě dopadají na obyvatele regionu – nízké mzdy, zadlužené nemocnice, nedostatečná péče o seniory či chybějící dálnice. „Když se něco dlouhodobě nemění, lidé mají tendenci si na to zvyknout, brát to jako neměnnou věc. My jsme přesvědčeni, že Zlínský kraj nemusí být periferií České republiky. Je ale potřeba ho probudit, rozhýbat a skutečně začít pracovat na řešení konkrétních problémů,“ vysvětluje Tomáš Pajonk, předseda Svobodných ve Zlínském kraji.

Hejtmanství se stává malou EVropskou unií

Podle Svobodných a Soukromníků je s probouzením nutné začít přímo na hejtmanství. To se podle nich stává malou Evropskou unií, nesystémově přerozděluje peníze a přestává být partnerem obcí a jejich obyvatel. „Odstranění zbytečné byrokracie a více prostoru pro rozhodování obcí. To jsou dva základní kroky, které pomohou znovu Zlínský kraj nastartovat,“ konstatuje Ivo Valenta s tím, že na tyto dva pilíře navazuje řada konkrétních kroků. Podrobný program je k dispozici na adrese zlinsky.spolecne2016.cz.

Z výzkumů společnosti SANEP je zřejmý velmi dynamický růst koalice Svobodní a Soukromníci. Květnové volební preference 11,7 procenta ji stejně jako v březnu řadí na páté místo. KDU-ČSL, ANO, ČSSD i KSČM, které jsou nyní v čele, ovšem shodně ztrácejí – jejich preference se aktuálně pohybují mezi 18,1 a 14,5 procenty. „V lednu, kdy jsme poprvé přesáhli pět procent, jsme mluvili o tom, že hlas pro nás není ztracený. Nyní je zřejmé, že se stáváme alternativou, která má šanci Zlínský kraj změnit k lepšímu,“ uzavírá Tomáš Pajonk.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace