Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nezaměstnanost klesla, pořád je ale 17 uchazečů na jedno volné místo

13.05.2013
Nezaměstnanost klesla, pořád je ale 17 uchazečů na jedno volné místo

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Nezaměstnanost je pořád vysoká. Ilustrační foto

Ve Zlínském kraji k poslednímu dubnu opět mírně klesla míra nezaměstnanosti, a to na 8,2 procenta. Podíl lidí bez práce v České republice činil ke stejnému datu 7,7 procenta. „K poklesu nezaměstnanosti došlo v důsledku vyššího počtu uchazečů vyřazených z evidence úřadu práce. Z evidence pracovišť úřadu jsme v dubnu vyřadili 4 483 uchazečů o zaměstnání," konstatovala Miriam Majdyšová, mluvčí krajské pobočky Úřadu práce ČR ve Zlíně.

Na vysokém počtu vyřazených uchazečů se nemalou měrou podílela aktivní politika zaměstnanosti. Jen za měsíc duben nastoupilo 545 lidí na veřejně prospěšné práce a dalších 118 bylo podpořeno formou společensky účelných pracovních míst. Nově se v dubnu zaevidovalo 2 711 uchazečů o zaměstnání. Na konci dubna evidují pracoviště úřadu práce ve Zlínském kraji celkem 33 141 uchazečů o zaměstnání.

Nezaměstnanost poklesla ve všech okresech Zlínského kraje. Největší pokles byl zaznamenán v okrese Uherské Hradiště (o 5,6 %), dále pak v  okrese Zlín (o 5,3 %) a okrese Kroměříž (o 5,0 %). Nejmenší pokles nezaměstnanosti byl zaznamenán v  okrese Vsetín (o 4,5 %).  „Okres Vsetín je tak nadále okresem s nejvyšším podílem nezaměstnaných ve Zlínském kraji s  hodnotou 9,6. Podíl nezaměstnaných v okrese Zlín je 7,1, v  okrese Uherské Hradiště 7,5 a v okrese Kroměříž 8,9 procenta," konstatovala Majdyšová.

Na jedno místo 17 uchazečů

Na konci dubna evidovala pracoviště úřadu práce ve Zlínském kraji celkem 1 972 volných pracovních míst. Počet volných pracovních míst se v  průběhu dubna zvýšil o 217 míst, tedy o 12,4 %. Na jedno volné pracovní místo připadá 17 uchazečů o práci. Nejčastěji nabízená volná pracovní místa jsou v  profesích obchodní zástupci (118 míst), seřizovači a obsluha obráběcích strojů (96 míst), pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur (57 míst), kuchaři (56 míst) a řidiči nákladních automobilů (52 míst).

Dosavadní nepříznivý vývoj situace na trhu práce by mohl podle Majdyšové změnit rozjezd sezonních prací, především ve službách.  „Za měsíc duben bylo nahlášeno celkem 47 nových pracovních míst pro kuchaře, 19 pro číšníky a servírky a 27 pracovních pozic pro prodavače. I přes nepříznivé počasí se pomalu oživuje i stavebnictví – v  dubnu nahlásili zaměstnavatelé 16 nových pozic pro zedníky," upřesnila mluvčí.

Zájemci o práci ve strojírenství budou mít možnost účastnit se výstavy Dny strojírenství ve Zlíně, která se koná od 13. května v  53. budově areálu Svit ve Zlíně. V  rámci této akce se 15. května za účasti Úřadu práce, krajské pobočky ve Zlíně, uskuteční Burza pracovních příležitostí. Strojírenské firmy zde budou prezentovat možnosti pracovního uplatnění ve strojírenství a úřad práce bude informovat o nabídkách práce v tomto oboru, o možnostech rekvalifikace i práce v  zahraničí. Aktuálně eviduje úřad práce z  celkového počtu 1 972 volných míst 191 pozic ve strojírenství – 10 pro strojní inženýry, 40 pro strojírenské techniky a dalších 141 pro nástrojaře, brusiče, seřizovače a obsluhu obráběcích strojů.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace