Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pracovníkům sociálních služeb vzdali hold krajští radní i předseda vlády. Ten byl například i u otvírání nového domova pro seniory v Luhačovicích. A co bude s obchvatem Otrokovic?

22.09.2015
Pracovníkům sociálních služeb vzdali hold krajští radní i předseda vlády. Ten byl například i u otvírání nového domova pro seniory v Luhačovicích. A co bude s obchvatem Otrokovic?

Foto: ČSSD

Popisek: Premiér Sobotka dnes navštívil Zlínský kraj

Vyhlášení výsledků 6. ročníku ankety Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje, jejímž vyhlašovatelem je Zlínský kraj, se v pondělí uskutečnilo ve zlínské Baťově vile. Pěti letos oceněným jednotlivcům a v širším smyslu všem pracovníkům sociálních služeb přišli za jejich nasazení pro druhé poděkovat představitelé Zlínského kraje v čele s hejtmanem Stanislavem Mišákem a také předseda vlády Bohuslav Sobotka, který právě pobýval na oficiální návštěvě regionu.

Nemáme šanci vyznamenat všechny

Ocenění, se kterým se pojí finanční dar ve výši deset tisíc korun, se dostalo čtyřem ženám a jednomu muži, a to konkrétně Marcele Fleischnerové, která působí jako poradce rané péče Auxilium, obecně prospěšné společnosti Hošťálková; Marii Hanáčkové – pracovnici v sociálních službách v Domově pro osoby se zdravotním postižením Kunovice-Cihlářská; Monice Klapilové, zdravotní sestře v Domově pro osoby se zdravotním postižením Kvasice; Ing. Ludmile Plevové, sociální asistentce v Azylovém domě pro matky s dětmi Valašské Meziříčí a Mgr. Karlu Matochovi, sociálnímu pracovníkovi, který je vedoucím přímé péče Domova se zvláštním režimem Pržno.

Iniciátorkou ankety Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje byla před lety radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan, která přišla s myšlenkou začít oceňovat vedle pozoruhodných osobností kultury, podnikatelské sféry nebo vynikajících pedagogů také právě pracovníky sociálních služeb.

„V letošním roce nám bylo na základě výzvy doručeno 14 nominací včetně podrobného zdůvodnění, proč je konkrétní pracovník na udělení uznání navrhován. Odborná komise potom všechny nominace detailně vyhodnotila a rozhodla o pěti oceněných. Jsem si vědoma, že nemáme šanci vyznamenat všechny, kdo by si to zasloužili, ale postupně se díky nominacím dozvídáme o tom, jací úžasní lidé v sociálních službách pracují a jaké zajímavé aktivity se zde dějí. Těší mě, že se tato práce, snad i díky naší anketě. začíná těšit mnohem většímu uznání ve společnosti,“ vyjádřila se radní Taťána Valentová Nersesjan.

V Luhačovicích byl otevřen nový domov pro seniory

Nově postavený domov pro seniory byl dnes slavnostně otevřen v Luhačovicích. Zařízení bude sloužit čtyřem desítkám seniorů se sníženou soběstačností, jejichž stav vyžaduje stálou pomoc jiné osoby. Investorem stavby za 57 milionů korun byl Zlínský kraj. Kromě představitelů kraje si otevření nového domova nenechal ujít ani předseda české vlády Bohuslav Sobotka, který dnes ve Zlínském kraji pobýval na pracovní návštěvě.  

„Domov pro seniory v Luhačovicích je jedním z několika nových objektů tohoto druhu ve Zlínském kraji, jež v letošním roce otevíráme. Naším cílem je nahradit starší a nevyhovující zařízení novými, která poskytnou lepší prostředí a podmínky nejen klientům, ale i zaměstnancům. Jdeme při tom cestou vzniku více zařízení s nižšími kapacitami. Ta budou rovnoměrněji rozmístěna po kraji a tak lépe dostupná pro rodinné příslušníky a další blízké osoby klientů,“ vysvětlila radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan.

Ještě letos přibudou další domovy pro důchodce

Kromě domova pro seniory v Luhačovicích byl již letos otevřen nový areál pro osoby se zdravotním postižením v Zašové a zrekonstruovaný domov pro seniory v Rožnově pod Radhoštěm. Ještě do konce letošního roku pak začnou svému účelu nově sloužit domov pro seniory ve Vsetíně-Jasence a Seniorpark ve Valašském Meziříčí. Vedle toho v obou těchto městech zahájí svůj provoz také centra bydlení pro osoby se zdravotním postižením.

V případě luhačovického domova se jedná o třípodlažní objekt, situovaný v prostoru mezi ulicemi Ludkovickou, V Drahách a Družstevní. Přízemí je koncipováno jako technické, provozní a administrativní podlaží. Druhé a třetí podlaží bude sloužit jako ubytovací část domova. Klienti budou sdruženi do čtyř komunit po deseti obyvatelích (vždy dvě komunity na jednom podlaží) se společnými jídelními, servisními a sociálními prostorami. Exteriér domova tvoří odpočinková místa (zeleň), včetně laviček a pohybových trenažerů pro klienty.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil Domov pro seniory v Luhačovicích, 21. září 2015.

Stavba domova, která byla započata v létě loňského roku, přišla na 57 milionů korun. Největší část (46,291 milionu) byla hrazena z Regionálního operačního programu Střední Morava, Zlínský kraj se podílel sumou 7,709 milionu a 3 miliony přispělo město Luhačovice.

Premiér podpořil rozvoj dopravní infrastruktury ve Zlínském kraji

Tématem jednání se zástupci kraje i obcí byla také rozvoj dopravní infrastruktury, konkrétně výstavba obchvatu Otrokovic (R55), elektrifikace a zkapacitnění železniční trati do Zlína a Vizovic a urychlení výstavby R49. 

Předseda vlády ujistil představitele Zlínského kraje, že pro vládu je výstavba dopravní infrastruktury v regionu jednou z priorit a Ministerstvo dopravy i Ředitelství silnic a dálnic dělají maximum pro urychlení přípravy jednotlivých úseků.

Právě obchvat Otrokovic a dostavba významných rychlostních komunikací podle premiéra Sobotky uleví přetíženým obcím a zároveň přispějí k rozvoji podnikatelských aktivit a pomůžou vytvořit nová pracovní místa v regionu.  

Na závěr své cesty předseda vlády jednal se zástupci společnosti TVD – Technická výroba, a.s. v Rokytnici, která je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu. S jejím vedením pak diskutoval mimo jiné o spolupráci firmy se středními a vysokými školami.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš