Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Objevili jsme dosud neznámé fotografie prezidenta Zemana!

24.04.2013
Objevili jsme dosud neznámé fotografie prezidenta Zemana!

Autor: Ivana Fojtů

Popisek: Fotograf Petr Jaroň

FOTOGALERIE Zřejmě vůbec největší kolekci snímků, na kterých je zachycen nový český prezident Miloš Zeman, vlastní s největší pravděpodobností slušovický fotograf Petr Jaroň (43). Už čtyři roky je neoficiálním dvorním fotografem zemanovců a fotografií s Milošem Zemanem vlastní kolem tří tisíc. Za čtyři roky mu focení známého muže české politiky nevyneslo ani korunu, teď ale jeho archiv nabývá na ceně.

„Co se stal Zeman prezidentem, zájem o mé fotografie rapidně stoupl. Ozývají se mi obyčejní lidé i třeba firmy, ve kterých jsem Zemana v minulosti vyfotil. Chtějí mé snímky zvětšit a vystavit v sídle firmy," konstatoval Jaroň.

Sám Jaroň byl příznivcem spíše pravicové politiky, později zemanovcům podlehl

Poprvé vyfotil Zemana před zlínským hotelem Moskva, když vysedal z auta a chystal se na jednu z tiskových konferencí. K focení se však dostal vlastně náhodou. Původně totiž zemanovcům nabídl své služby v souvislosti s tvorbou webových stránek. „Zlínští zemanovci žádné stránky neměli, tak jsem jim nabídl, že jim je zdarma vytvořím. Teprve později jsem je začal pomalu plnit reportážními snímky a prakticky jsem byl všude, kam Zeman v rámci Zlínského kraje přijel. Už jsem ale byl i na stranických sjezdech v Praze a pochopitelně jsem si nenechal ujít ani slavnostní inauguraci. Jako dvorní fotograf mám tu výhodu, že se obvykle dostanu k Zemanovi podstatně blíže, než třeba jiní fotografové. Díky tomu mám v archivu skutečně jedinečné snímky," konstatoval Jaroň.

Sám Jaroň byl v minulosti příznivcem spíše pravicové politiky. Poté, co ale poznal Zemana, politickému smýšlení Strany práv občanů - zemanovci zcela podlehl. „Zeman je neskutečně charismatický člověk. Obdivuji jeho obrovské pracovní nasazení, přirozenou moudrost a jeho lidskost," prohlásil Jaroň.

Unikát: Fotografie bez cigarety

Zemana zachytil při různých akcích, například na dostizích ve Slušovicích, při setkáních se studenty a díky němu vznikla i Zemanova fotografie s Tomio Okamurou. „To bylo v Uherském Hradišti a já se dověděl, že v podstatě za dveřmi sedí Tomio Okamura. Šel jsem za ním a oba muže svedl dohromady," poodhalil zákulisí vzniku jedné z fotografií.

Unikátní na archivu snímků Petra Jaroně je i to, že jde s jistotou o největší kolekci fotografií, na kterých je Miloš Zeman bez své oblíbené cigarety. „Vím, že se snaží odnaučit kouřit. Taky už kouření značně omezil. Nevím proč, ale vždy se snažím zvěčnit ho bez cigarety. Ne vždy se mi to podaří, ale většinou je na mých snímcích skutečně bez ní," prozradil fotograf.

Fotograf má tajné přání

Přesto, že se zaměřuje na Miloše Zemana, už se mu podařilo i posnídat se Zemanovou dcerou Kateřinou. „Bylo to ráno po vítězství v prezidentských volbách. Už si sice nepamatuji, co jsme si dávali k jídlu. Pamatuji si ale na to, jak na mě dcera budoucího prezidenta působila. Je to velmi příjemná a bezprostřední mladá dáma a já doufám, že takovou zůstane. To Zemanovu manželku jsem spatřil na vlastní oči poprvé až při inauguraci," podotkl Jaroň.

I když vlastní tisíce momentek Zemana, má fotograf stále své tajné cíle a přání. „Jednou bych rád třeba doprovodil prezidenta na některé z jeho zahraničních cest a přál bych si ho také zachytit s jeho manželkou při nějaké neformální příležitosti," dodal Jaroň.

Ivana Fojtů

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na . Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace