Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem poloviční Moravák ze Zlínského kraje, zdůrazňuje Okamura. Proč? Apeluje na patriotismus. To není prý synonymum pro rasismus

03.08.2015
Jsem poloviční Moravák ze Zlínského kraje, zdůrazňuje Okamura. Proč? Apeluje na patriotismus. To není prý synonymum pro rasismus

Autor: stránky TO

Popisek: Tomio Okamura

Jsem vlastenec a nestydím se za to. Jsem po mamince poloviční Moravák ze Zlínského kraje a koluje ve mně tedy po mamince z poloviny moravská krev, přičemž jsem zde v České republice prožil de facto celý život. Tomio Okamura zdůrazňuje svůj původ proto, aby v lidech opět podnítil vlastenectví.

Hovoří takto na setkáních s lidmi, i na sociální síti Facebook, kde k tématu patriotismu s poukazováním na své zlínské kořeny umisťuje i několik příspěvků týdně.

Právě politik by měl být patriotem v první řadě

„Chci, aby byla Česká republika suverénním a sebevědomým státem, kde politici vždy hájí její národní zájmy, tak jako to dělají jiné státy. Chci, aby naše země přestala neustále podléhat vnějším tlakům, jako to bohužel předvádí dosavadní i současná vláda,“ zdůvodňuje, proč právě teď začal více „propagovat“ svou českou půlku osobnosti.

Být suverénní zemí, být svobodný český národní stát, je to, co si podle něj po staletí náš národ přeje. „My politici bychom měli být v první řadě lidé, kteří musí zájem národa hájit. Pro mne a pro moji politickou i občanskou práci vždy bylo a je vlastenectví či patriotismus, národní uvědomění a národní zájem velmi zásadním prvkem,“ říká.

Vláda nás oslabuje

Naše vláda na vlastenectví a národní zájem podle Okamury neustále zapomíná, což náš národ velmi oslabuje. „A je zcela nepochopitelné a smutné, ze dnes média dělají z vlastenců xenofoby nebo dokonce rasisty. A slovo národní uvědomění a vlastenec či patriot se úplně vytratilo ze slovníku politiků a médií. To jsme na tom už opravdu hodně špatně a je to obrovská škoda,“ zhodnotil.

Jelikož vlastenectví národ velmi posiluje, tak to, že nám v žilách koluje stejná krev stejného národa, je podle něj jedna z mála věcí, která nás všechny spojuje a vytváří pocit vzájemné sounáležitosti.

Na Zlínsku měl přízeň větší než hejtman

Motiv české vlajky umístil Tomio Okamura i jako součást svého politického uskupení Svoboda a přímá demokracie (SPD), kterou před časem nově založil. Samotný Okamura je moravsko-japonsko-korejského původu. Na Zlínsku působil i jako senátor pro tento obvod od října 2012, dokud nebyl zvolen do poslanecké sněmovny o rok později, kdy mu mandát senátora tímto zanikl. V senátních volbách porazil i Stanislava Mišáka, současného hejtmana Zlínského kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace