Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jezdíte na zemní plyn? Víme, kde nově na Vysočině natankovat. Ať máte auto, náklaďák či autobus

14.11.2014
Jezdíte na zemní plyn? Víme, kde nově na Vysočině natankovat. Ať máte auto, náklaďák či autobus

Autor: Bonett

Popisek: Detail výdejního stojanu CNG

Jezdíte autem přes dálnici D1 nebo někde poblíž? Tankujete stlačený zemní plyn (CNG)? Pak vás potěší, že ve Velkém Meziříčí nyní funguje zcela nová plnící stanice. Je nonstop. A není poslední. Čtěte, kolik jich má brzy ještě „vyrůst“.

U dálnice D1 ve Velkém Meziříčí otevřela svou jedenáctou veřejnou plnící stanici CNG (stlačeného zemního plynu) společnost Bonett Gas Investment. V česku je takových čerpacích stanic už kolem sedmdesáti.

Čerpaní stanice CNG ve Velkém Meziříčí.

Čerpaní stanice CNG ve Velkém Meziříčí.

Nová stanice se se nachází u “benzinky“ Horácké autodružstvo, autorizovaného prodejce vozů Škoda, konkrétně na adrese K novému nádraží 1345. Je zde umístěn jeden výdejní stojan CNG vybavený oběma typy plnicích koncovek - díky tomu mohou plnit stlačený zemní plyn jak osobní a dodávkové vozy (koncovka NGV1), tak i autobusy a nákladní vozidla (koncovka NGV2). Stanice je otevřena nonstop, placení je možné provést pomocí platebního terminálu CNG či platební kartou nebo v hotovosti.

Nově i v Brně a Hradci Králové

Firma v srpnu otevřela plnící stanici v Hradci Králové a v září spustila v Dopravním podniku města Brna nejvýkonnější CNG stanice ve střední Evropě.

„Do konce letošního roku plánujeme otevřít několik dalších vlastních plnících stanic.  o pěti let chceme počet stanic zvýšit až na čtyřnásobek,“ uvedl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

Technologie CNG

Technologie CNG.

Kilometr za kačku

V současnosti je v České republice přes 8000 vozidel na CNG a motoristé mají k dispozici celkem 65 plnících stanic na stlačený zemní plyn, do konce roku se očekává přírůstek dalších až deseti výdejních míst. Cena zemního plynu se dlouhodobě pohybuje na čtyřiceti až padesáti procentech v porovnání s benzínem nebo naftou.

Náklady na ujetí jednoho kilometru se tak pohybují kolem jedné koruny. S růstem poptávky po tomto palivu roste též nabídka prodávaných vozidel na zemní plyn. Aktuálně si mohou řidiči vybrat z více než 60 typů vozidel všech kategorií, z toho je kolem 40 modelů osobních vozů.

Platební terminál.

Platební terminál.

 Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace