Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Meziřičí: Přebytek hospodaření půjde do školek i dopravy

25.02.2014
Meziřičí: Přebytek hospodaření půjde do školek i dopravy

Autor: archív

Popisek: Děti, ilustrační foto

Bezmála 47 milionů korun, tedy část přebytku hospodaření z loňského roku, rozdělovali velkomeziříčští zastupitelé na svém minulém zasedání. Peníze putují na úpravu silnic a chodníků, do mateřských škol i například na rozšíření parkoviště u hřbitova.

"Rozpočet skončil s přebytkem přes osmdesát milionů korun. Necelou polovinu z toho ale tvoří mimo jiné neprofinancované akce z loňska a podobné závazky," popsal částku starosta Radovan Necid (ODS). Zastupitelstvo například schválilo částku 4,5 milionů korun na výkupy pozemků, zejména pod budoucím velkým obchvatem města. Jde o strategický projekt, o jehož uskutečnění město usiluje už řadu let.

Přes 3 miliony korun zastupitelstvo určilo na opravy a investice v mateřských a základních školách

"Investorem musí být kraj a město už pro něj připravilo projekt. Nechci to zakřiknout, ale po letech snažení se zdá, že by mohl kraj na realizaci slyšet. Proto jsme už přistoupili k vážnější přípravě, jakou je právě příprava pozemků," řekl starosta Necid.

Bezmála tři miliony korun putují na dva kruhové objezdy. Jeden vyroste před školou na Oslavické ulici a další bude zkušebně připraven na křižovatce Hornoměstské a Třebíčské. Zde jde o provizorní testovací provoz, pomocí kterého se kruhový objezd vyznačí na stávající křižovatce. Podle výsledků zkušebního provozu, zejména díky nedalekou velkou světelnou křižovatkou, pak radnice rozhodně o vybudování trvalého kruhového objezdu.

Přes 3 miliony korun zastupitelstvo určilo na opravy a investice v mateřských a základních školách. Například v mateřské škole na ulici Čechova se během prázdnin opraví vnitřní kanalizace, na Sokolovské se upraví prostranství před školou a u školy na Oslavické ulici má přibýt zatravněné hřiště a rybník pro zavlažování.

Na rozšíření parkovacích ploch jde 3,6

"Tento záměr navazuje na park, který na tomtéž místě plánuje kraj pro svůj Domov pro seniory. Na naše hřiště a záměry nám nestačí peníze a proto chceme požádat kraj o dvoumilionovou dotaci. Z této společné aktivity tak může vzniknout velká rekreačně - sportovní plocha pro děti a seniory," prohlásil Radovan Necid.

Stejné peníze, tedy 3,6 milionu korun, putují na rozšíření parkovacích ploch. Tento záměr popisuje takzvaná Bílá kniha dopravy, strategický dokument o řešení největších dopravních problémů ve městě. Poměrně velké parkoviště má vyrůst na sídlišti Čechovy sady pro ty, kdo v této lokalitě bydlí. Rozšířit se má také parkoviště u nového hřbitova, kde je zejména s parkováním o svátcích a při pohřbech velká potíž.
Rekordní částka bezmála 18 milionů letos poputuje do chodníků, komunikací, veřejného osvětlení a autobusových zastávek.

"Jde vesměs o opravy a investice, které souvisí s plánovanou velkou rekonstrukcí silnice č. 602, tedy krajského průtahu městem. Radnice se zde bude podílet právě opravami příslušenství," uzavřel starosta Radovan Necid.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace