Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Novém Městě začne poprvé jezdit městská hromadná doprava

01.01.2014
V Novém Městě začne poprvé jezdit městská hromadná doprava

Autor: DPP

Popisek: autobus

V tuto chvíli se dolaďují poslední detaily zahájení provozu městské hromadné dopravy v Novém Městě na Moravě. Poprvé se městskými autobusy svezete na začátku ledna. Půjde o zkušební provoz, který budou lidé moci připomínkovat.

Jezdit se bude po dvou okruzích a zastavovat na 14 místech. Informoval o tom zpravodaj Novoměstsko.

„Zkušební trasy byly voleny s ohledem na dopravní obslužnost města. Plánování jednotlivých zastávek nebylo jednoduché, protože jsme narazili na církevní restituce i odpor vlastníků přilehlých nemovitostí,“ informuje starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Znám je již provozovatel, který bude zajišťovat zkušební provoz. Je jím společnost ZDAR. „Naše zkušenosti s provozem linkové a městské hromadné dopravy v regionu, profesionální tým řidičů a řídících pracovníků a servisní zázemí představují pro Nové Město vhodného partnera pro zahájení tohoto projektu,“ říká Lukáš Německý ze společnosti ZDAR.

Autobusy budou jezdit denně, od pondělí do neděle. První spoj ve všední dny vyjede v 5.15 a poslední v 19.15, o víkendu se začne jezdit v 7.15 a poslední jízda bude v 19.15. O sobotách a nedělích je třeba počítat s odpolední pauzou od 11.15 do 14.15.

Během zkušebního provozu budou využity různé typy autobusů. „Jednáme s našimi obchodními partnery o možnostech vyzkoušení i jiných typů autobusů než v současné době provozujeme. Cestující se budou moci setkat s vozidly o různé obsaditelnosti a umožňující lepší nástup díky snížené podlaze ve vozidle,“ popisuje Německý.

Zapracováno bylo také na systému výhod. Pro ty, kteří budou chtít jezdit často a výhodně, je připravena takzvaná předplacená jízdenka. „Tato jízdenka bude v podobě karty a bude fungovat jako průkazka nebo permanentka. Nepůjde o elektronickou peněženku, tudíž je nebude možné dobíjet,“ vysvětluje Šmarda.

Jízdenky budou mít roční platnost a zakoupit si je bude možné na pokladně městského úřadu. Tyto jízdenky, stejně jako trasy, umístění jednotlivých zastávek či časy odjezdů mají Novoměšťáci možnost připomínkovat v průběhu celého roku 2014. Obracet se mohou na pracovníky městského úřadu a společnosti ZDAR.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace