Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pokud stát zvýší mýto, bude to katastrofa, varuje starosta z ODS

19.10.2013
Pokud stát zvýší mýto, bude to katastrofa, varuje starosta z ODS

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Pokud se v nejbližších měsících na dálnici D1 u Velkého Meziříčí vytvoří kolona, řidiči by měli na dálnici zůstat a neobjíždět ji přes město. Na souběžné silnici 602 totiž začala přímo ve městě oprava kanalizace a doprava bude velmi omezená.

Řekl to velkomeziříčský starosta Radovan Necid s tím, že v tomto smyslu informuje i sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia a prostřednictvím médií motoristickou veřejnost.

Řidiči si nijak nepomohou

"Oprava kanalizace v ulici Karlov, tedy na výpadovce z města směrem na Brno, potrvá do 16. listopadu. Dopravní úřad povolil částečné uzavírky této silnice s tím, že vždy může být omezen maximálně padesátimetrový úsek. Průjezd zde bude řízený přechodnými semafory. Očekávám tedy kolony," popsal dopravní omezení starosta Necid.

Kanalizace pod silnicí 602 musí projít opravou zejména kvůli plánované rekonstrukci silnice. Tu má zahájit její majitel, Kraj Vysočina, už příští rok. "Proto chceme mít kanalizaci opravenou, aby se nová silnice nemusela později znovu rozkopávat," vysvětlil starosta. Radovan Necid vyzval motoristy, aby pokusy o objetí dálnice přes Velké Meziříčí nezhoršovali dopravní situaci ve městě. "Řidiči si nijak nepomohou. Pokud naše město zahltí auty, počkají si v koloně rozhodně déle, než kdyby na dálnici zůstali, zelená svítí přesně minutu a červená déle, přesně 100 vteřin," prohlásil starosta Necid.

Stát vymýšlí další nepříjemnosti

Velké Meziříčí patří mezi města u dálnice, která mimořádně trpí kvůli objízdné trase. Silnice 602, která protíná město ve směru Praha-Brno, totiž vede souběžně s dálnicí. Využívají ji tedy nejen řidiči pro objetí nehod a uzavírek na dálnici, ale například i kamiony kvůli úspoře za mýto.

"V současné době provádíme ve spolupráci s obcemi, které na silnici 602 v okolí leží, rozsáhlé sčítání nákladní dopravy tak, abychom dokázali přesně určit počty kamionů, které kvůli mýtu dálnici objíždí. Zároveň jsem ale upřímně zděšený nápadem ministerstva dopravy sazby mýta opět zvyšovat. Už několikrát jsem spočítal, že z českého mýta má zisk pouze rakouský provozovatel, který navíc odvádí daně ve Vídni a český stát získává s trochou nadsázky méně, než za kdysi platné dálniční známky. Absolutně tedy nechápu, proč by se mělo mýto zase zvyšovat. Jediným důsledkem bude, že čeští zákazníci prostřednictvím mýta zaplatí vyšší zisky rakouské firmy a velkomeziříčští občané si s kamiony užijí zase o trochu více," zlobí se Radovan Necid.

"Zatímco obce a kraj dnes intenzivně spolupracují na tom, aby vymysleli, jak svými omezenými možnostmi tuto situaci alespoň zmírňovat, stát nám naopak vymýšlí nové nepříjemnosti. Zvýšení mýta je jednou z nich," dodal starosta.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace