Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Umřel pětiletý chlapeček? Neva, jedem dál, lidi chtějí Lucku Bílou a Olympic. VIP skandály a aférky

komentář 17.07.2018
Umřel pětiletý chlapeček? Neva, jedem dál, lidi chtějí Lucku Bílou a Olympic. VIP skandály a aférky

Foto: TV Prima / repro video

Popisek: Lucie Bílá při svém vystoupení na festivalu

FOTO O víkendu se pořádal jeden z mnoha letních open air festivalů, Blue Style Prima Fest. A stalo se zde něco, co je noční můrou pro každého organizátora, hrozná tragédie, smrt malého chlapce. Tohle se tedy westernovému městečku Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou nepovidlo. Tato tragédie přinesla to nejhorší rozhodnutí pro spolupořadatele festivalu, Šiklův Mlýn, FTV Prima a Rádio Kiss, ukončit akci, kde se baví 15 tisíc lidí, nebo ne? Z jednoho pohledu výsledek jejich rozhodnutí pokračovat dále lze považovat za pohrdání lidskou tragédií; pořadatelé se ale brání, více v článku. Toto snad ani do povídání o celebritkách nepatří – je to fakt husté.

„Největší rodinný festival v Šiklandu na Vysočině s kvalitním programem pro všechny věkové kategorie,“ lákali pořadatelé diváky... K tragické události zde došlo v sobotu odpoledne, druhý den festivalu. Z vláčku, který vozil účastníky po areálu, vypadlo pětileté dítě. Toho si řidič vláčku nevšiml a dítě, pětiletého chlapečka, přejel. Přes okamžitý zásah zdravotníků chlapec zemřel. Podle vyjádření provozovatele areálu řidič vláčku tragédii nezavinil, matka se prý rozhodla vystoupit zrovna tehdy, když vlak náhodou dával přednost jinému vlaku. Svědectví těch, co zrovna seděli ve vlaku, ale hovoří jinak: „Já jsem na tom vláčku seděla, když se to stalo, a vím, jak to bylo. Vláček dával přednost a slečna, co ten vláček komentovala, řekla, že si můžou vysednout z vláčku. V tu dobu se maminka s chlapečkem zvedli a začali vystupovat, vláček se rozjel a přejel chlapce s tím, že otec s druhým dítětem seděl dál. Všichni jsme řvali na řidiče „zastav“ a pak už se volalo o pomoc a vím jen to, že chlapecká oživovali, já jsem tam byla s dcerkou a šla jsem s ní pryč, nechtěla jsem, aby na to koukala,“ uvádí jedna svědkyně. Případ šetří policie a na další informace uvrhla embargo.

Ztišíme a vypustíme ohňostroj

Doufejme, že se vše řádně vyšetří. Pořadatelé po této tragédii, jak už bylo řečeno, festival nestopli a nechali, aby se lidé na místě tragédie bujaře bavili, tančili a zpívali. Tragédie se odehrála během vystoupení Uhlíře, na pódiu se poté objevila Lucie Bílá, kapela Slza i Olympic.

„Program pokračoval po dohodě s interprety a organizátory. Veřejnost byla také ihned informována, jakmile policie nám informaci předala. S ohledem na bezpečnost 15 000 návštěvníků nemohl být festival ihned zrušen," vysvětlila Gabriela Semová, vedoucí propagace TV Prima. Provozovatel areálu na místě vydal prohlášení, že se bude hrát tišeji a že se nebude konat závěrečný ohňostroj. Takže šlo o bezpečnost? Určitě. Ale o peníze, které lidé dali za občerstvení a vše možné, se asi westernovému městečku Šiklův mlýn také přijít nechtělo...

 

Festival pro děti

Děti, pokreslete poníka

To nebylo ale vše, čím „rodinný“ festival šokoval. Coby jedna z disciplín zde totiž probíhalo kreslení na poníka pastelkami. Je neuvěřitelné, že pořadatelé mohli něco takového vůbec uspořádat, ale i to, že rodiče nechají své děti čmárat na nebohé vystresované zvíře. Aby toho nebylo málo, rodinky se mohly fotit s opicí, která prý byla viditelně ve stresu – kdo by nebyl, pokud jdete z ruky do ruky cizích lidí, nejste celý víkend ve svém prostředí a dotýká se vás, kdo chce? Toto jde jednoznačně na vrub Šiklova mlýna, který později označil za viníky dvě brigádnice, co prý měly pěkně pitomý nápad... No, až napíšeme něco úplně blbě, tak poradím šéfredaktorce, aby řekla, že za to nemůže, neboť to spáchala brigádnice, zatímco ona nebyla doma. Také cítíte, že je zde něco špatně? 

 

Snímek z Facebooku Lucie Konvalinkové, která je z této ´zábavy´dost šokovaná

Adam do politiky a zase zpátky

Idol náctiletých dívenek Adam Mišík už už mířil do politiky. V podzimních volbách měl stanout na hezkém dvaadvacátém místě kandidátky TOP 09, což potvrdil předseda Topky Pospíšil. Není to poprvé, co Adam Topku podpořil, jel totiž s TOP 09 její roadshow v dubnu. Mladý zpěvák ale velmi krátce po oznámení kandidatury zcela obrátil a rozhodl se zlepšovat svou rodnou Letnou jen coby občan a umělec. Oficiálně tvrdí, že si (až tak pozdě?) uvědomil, že by nestihl vypořádat závazky, které má jako zpěvák, neoficiálně je prostě jasné, že se mladičký Adam zalekl toho obrovského množství nenávistných komentářů, které se na sítích vyrojily na jeho účet. Do politiky se musí jít s pořádně tlustou hroší kůží a tu prostě Adam nemá.

 

Adam Mišík koketoval s politikou, naštěstí si to včas rozmyslel

Transgender sílí

Ve Španělsku si zvolili za Miss bývalého kluka, nyní tedy transgender osobu. Šestadvacetiletá Angela Ponce se vyznačuje velmi ostře řezanými rysy, u nás by jí asi pšenka nekvetla a je otázkou, zda byla mezi ostatními soutěžícími opravu tou nejúžasnější, nebo snad porota chtěla ukázat, jak moc je liberální? Těžko říci. Jisté je, že transgender hnutí (lze ho vůbec označit za hnutí?) nabírá na obrátkách. Vlivné transgender osoby totiž dokázaly odvrátit herečku Scarlett Johansson od toho, aby si zahrála transgender postavu v plánovaném filmu. Je prý velká drzost, aby toho, kdo se nechal přeoperovat na ženu, hrála skutečná žena; musí to být jedině transgender osoba, kterým se tak dá najevo patřičná úcta. Bohužel, nevím, jak vy, ale tak dobrou transgender herečku/ herce, jako je Scarlett Johansson, neznám. Film tedy zřejmě utrpí horšími hereckými výkony, ale transgenderová rovnost bude zachována. Třikrát hurá!

 

Transosoba Angela Ponce

Rytmus je stále zhrzený

Patrik Rytmus Vrbovský nepřestává otravovat Daru Rolins, která si mu dovolila dát kopačky. Slovenský rapper, který dnes vydělává více na mikinách se svým logem než na muzice, je totiž pekelně zhrzený muž, což dává neustále najevo. Tedy, on naopak říká, že je děěěěsně šťastný po boku mladé roštěnky Jasmíny Alagič a že prý předchozím sedm let byl velký omyl. Nedávno se třeba vyjádřil, že byl celou tu dobu na řetěze a nedělal to, co doopravdy chce. To je ale srandovní, neboť celých těch sedm let vychovával svoje fanoušky v tom, jak si žije svůj sen a že jsou hloupí, pokud to nemají stejně. Na hlásání mouder je tento samozvaný slovenský král rapu přeborník. Jak to tak ale vypadá, fanoušci dospívají a jeho naivní a tolik sebestředné rady mu už tolik nebaští. Tak snad Jasmína ukáže více pokory k velkému umělci.

 

Na dovolenou na lehko?

Kovy brojí proti kouření

K propagaci kouření na filmovém festivalu v Karlových Varech se potřebovala vyjádřit také mladá česká youtuberská generace. Speciálně Karlu Kovářovi alias Kovymu vadí, že celebrity na Instagramu podlehly vábení tabákového gigantu Phillip Morris a jaly se propagovat novou elektronickou cigaretu této značky, ovšem tak, aby to nevypadalo jako reklama. Ta je pochopitelně zakázaná, takže to ostatně ani jinak nešlo.

Kovy

Prý tak celebrity neblaze působí na mládež. Výmluvy celebrit jsou opět k smíchu. To, že rád kouří a že má rád prachy, neřekne prostě nikdo. Na jednu stranu je fakt, že z kouření se za ta léta stala málem protistátní odbojová činnosti. Je s podivem, že takový Martin Veselovský si troufl zveřejnit krásnou fotografii své ženy Moniky Valentové, jak sedí v hotelovém pokoji v Paříži v okně a kouří. Fotka má ale atmosféru a cigaretku Martinově ženě tak nikdo nevyčítá.

Typicky ´pařížská´atmosféra: krásná fotka

 

Vložil: Michaela Špačková