Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Spolupráce se Zakarpatím se prohlubuje už 10 let, hejtman Vysočiny Jiří Běhounek analyzuje léta společné práce

28.10.2017
Spolupráce se Zakarpatím se prohlubuje už 10 let, hejtman Vysočiny Jiří Běhounek analyzuje léta společné práce

Autor: Kraj Vysočina

Popisek: Hejtman Jiří Běhounek

Letos si Kraj Vysočina připomíná deset let úspěšné zahraniční spolupráce se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Právě v těchto dnech vrcholí v regionu oslavy společného partnerství, připomínají se společné úspěchy a oslavy výročí jsou ideální příležitostí pro uzavření nových partnerství na úrovni měst. Den stará je partnerská smlouva mezi městy Třebíč a ukrajinským Rachivem, dnes krátce po poledni partnerství podepsalo město Žďár nad Sázavou s městem Chust. „Kraj Vysočina stál jen na začátku nových partnerství, jak budou naplněna konkrétními činy, záleží na jejich samosprávách. Vidím velké odhodlání si navzájem pomoci, a o tom je partnerství mezi regiony i městy,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Zatímco se západními partnery si Kraj Vysočina vyměňuje zkušenosti a příklady dobré praxe, východním směrem pomáhá, a to dlouhodobě i finančně. Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 150 projektů, které z této meziregionální spolupráce vzešly a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 50 miliónů korun. Meziregionální spolupráce je i oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.

10 let spolupráce

Retrospektiva desetileté spolupráce byla také hlavním tématem slavnostního večera, který pro své partnery včera 25. 10. 2017 uspořádal Kraj Vysočina v prostorách Zámku Třebíč. Ke spolupráci s partnerským regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek: „Už na začátku partnerství se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny bylo napříč všemi politickými stranami domluveno, že tahle spolupráce bude mít širší rozměr, ne nebude od věci pomoci finančně a materiálně, oprášit kulturní i obchodní vazby, vyjít vstříc zájmům mladých lidí o studium na Vysočině a sdílet naše zkušenosti všude tam, kde o ně mají naši partneři zájem. A pokračovat v tom budeme dál.“

Spolupráce je skutečně silná

S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují např. Jihlava (Užhorod) nebo Pelhřimov (Mukačevo). V jednání je budoucí spolupráce města Chotěboř s Tjačivem a nové partnery v této oblasti hledají i Nové Město na Moravě nebo Jaroměřice nad Rokytnou. 

Zdroj: tisková zpráva

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace