Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nad vodou, bez jištění a ve výšce devíti metrů. Ve Velkém Meziříčí proběhne nevšední lezecký závod

07.07.2017
Nad vodou, bez jištění a ve výšce devíti metrů. Ve Velkém Meziříčí proběhne nevšední lezecký závod

Autor: Facebook

Popisek: Lezecké závody ve Velkém Meziříčí

Organizátoři Olin Klapal, Milan Salaš a Lezu v Mezu připravili letos už 3. ročník unikátních lezeckých závodů ve Velkém Meziříčí, kterých se účastní lezecká špička nejen z České republiky. Sportovní akce pod názvem Autocolor Water Boulder Games 2017 se koná 15. července pro děti a poté 22. července pro dospělé.

Soutěžit bude probíhat na lezecké stěně, která je speciálně postavena jen pro tuto akci nad vodní nádrží na Fajtově kopci. Lezci spolu závodí na rychlost, lezou bez jištění ve výšce devíti metrů a v případě pádu žbluňknou do vody.

Děti jako sportovní předvoj

Závod pro děti proběhne je uzpůsoben pro všechny věkové kategorie. Podmínkou je, aby dítě umělo plavat. V záchranných vestičkách se vždy dvě děti postaví na start a které z nich vyleze poměrně lehkou cestu jako první, postupuje do dalšího kola. Děti soutěží v kategoriích podle ročníku narození, chlapci i dívky dohromady. Děti starší 15 let už závodí s dospělými.

 Registrace závodníků probíhá 15. července do 12:00, samotný závod poté začíná ve 13:00 a do té doby mohou děti zkoušet závodní cestu dle libosti. Nejprve závodí nejmladší kategorie, následuje starší. Závodní systém bude určen až v den závodu v závislosti na počtu přihlášených dětí, tak aby si všichni zalezli co nejvíce.

Lezecké hvězdy a grande finále

Hlavní lezecká akce proběhne v sobotu 22. července, kdy se ke startovním chytům postaví dospělí. Nejprve polezou několikrát všichni závodníci na čas a 32 nejlepších času postupuje do takzvaného pavouka, u žen určíme počet postupujících podle počtu přihlášených až v den závodu.

V pátek 21. července se otevře kvalifikační závodní cesta ke zkoušení, což bude možné i v sobotu až do 10:00, následně začne samotný závod. Registrace do závodu bude ukončena v sobotu 22. července v 11:00. Závodní blok bude prostřídán amatérskou soutěží ve skocích do vody. Začátek finále se předpokládá v 18:00.

Pro diváky jsou na 22. července nachystané zajímavé doprovodné aktivity jako bláznivá lanovka do vody, adrenalinové skoky o tyči nebo koupání v křišťálově čisté vodní nádrži. Na večer je připraven hudební program. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace