Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dotační programy pro rok 2017 ve Žďáru nad Sázavou startují. Celkový objem finančních prostředků je 8,6 milionu korun, žádosti již můžete podávat

02.01.2017
Dotační programy pro rok 2017 ve Žďáru nad Sázavou startují. Celkový objem finančních prostředků je 8,6 milionu korun, žádosti již můžete podávat

Autor: zdarns.cz

Popisek: Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou

Zastupitelstvo města Žďár nad Sázavou schválilo na svém zasedání tradičně vyhlašované dotační programy, a to v oblasti kulturní, sportovní, volnočasových aktivit, se sociálním zaměřením a se zaměřením na prezentaci města v zahraničí. Žádosti můžete podávat již dnes.

„Celkový objem finančních prostředků pro dotační programy v roce 2017 je 8 milionů 600 tisíc korun,“ sdělila vedoucí odboru školství, kultury a sportu Blanka Lučková. „Ve srovnání s loňským rokem je vyhlášen jeden nový dotační program, a tím je Prezentace Žďáru nad Sázavou v zahraničí 2017, který doporučila k vyhlášení komise pro regionální a mezinárodní spolupráci,“ doplnila. „Alokované finanční prostředky pro granty jsou v podobné výši jako v loňském roce. Jsem rád, že se podařilo zvýšit o 200 tisíc grant pro sportovní činnost mládeže na celkových 3,7 milionu,“ sdělil místostarosta Josef Klement.

Žadatelé o dotaci si mohou požádat o finanční příspěvek v programech:

  • Kultura 2017
  • Volný čas 2017
  • Sport 2017
  • Organizovaný sport dospělých 2017
  • Sportoviště 2017
  • Prezentace Žďáru nad Sázavou v zahraničí 2017
  • Dotace pro poskytovatele sociálních a zdravotních služeb
  • Dotace pro podporu spolkové činnosti v sociální a zdravotní oblasti

Jednotlivé výzvy a žádosti dotačních programů jsou vyvěšeny na webových stránkách města v sekci dotační programy, kde jsou rovněž rozepsány podmínky poskytnutí dotací v daných oblastech.

Termíny podání žádostí jsou u dotačních programů Kultura 2017, Sport 2017 a Sportoviště 2017 stanoveny na období mezi prvním a posledním lednem 2017, u dotačních programů Volný čas 2017, Organizovaný sport dospělých 2017 a Prezentace Žďáru nad Sázavou v zahraničí 2017 je možné uplatnit žádost o dotaci v termínu od 1. ledna 2017 do konce února 2017. „Doručené žádosti ve stanoveném termínu posoudí příslušné komise, svůj návrh přidělených dotací předloží radě města k projednání a u dotací nad 50 tisíc korun doporučí návrh výše dotací k projednání zastupitelstvu města. S výsledkem tohoto procesu budou žadatelé seznámeni písemně,“ dodala Lučková.

Při podání žádosti je nutné doložit všechny povinné přílohy

U dotačního programu Organizovaný sport dospělých 2017, Volný čas 2017 a Prezentace Žďáru nad Sázavou v zahraničí 2017 budou žadatelé vyrozuměni do 30. dubna 2017 a u programů Kultura 2017, Sport 2017 a Sportoviště 2017 pak do 31. března 2017. Pro organizace působící v sociální oblasti je v rozpočtu města doporučena částka přes jeden milion korun pro dva dotační programy. U dotačního programu Dotace pro poskytovatele sociálních a zdravotních služeb je termín podání žádosti stanoven od 1. února 2017 do 28. února 2017 a u programu Dotace pro podporu spolkové činnosti v sociální a zdravotní oblasti mohou spolky žádat o dotaci v průběhu ledna 2017.

Žadatelé do programu Dotace pro poskytovatele sociálních a zdravotních služeb budou vyrozuměni do konce dubna 2017. U programu Dotace pro podporu spolkové činnosti v sociální a zdravotní oblasti pak bude vyhodnocení žádostí probíhat do konce března 2017. „Při podání žádosti je nutné doložit všechny povinné přílohy žádosti,“ upozornil Petr Krábek. Žádosti, které nebudou kompletní, budou z dalšího hodnocení vyřazeny. Žádosti nelze doplňovat.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace