Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

K čemu ty „sexy“ korzety a bičíky? To je zbytečný, ordinérní balast. Miss Válková totiž vůbec není marná zpěvačka, posuďte sami

22.02.2015
K čemu ty „sexy“ korzety a bičíky? To je zbytečný, ordinérní balast. Miss Válková totiž vůbec není marná zpěvačka, posuďte sami

Foto: archv JV

Popisek: Když Česká Miss 2010 Jitka Válková odloží modelingovou fasádu, vyloupne se na svět normální pěkná ženská. Poznali byste ji jako zpěvačku?

Česká Miss 2010 je opravdu kus, přesto vždy toužila po úplně jiné kariéře – chtěla zpívat a nevzdala se, i když v první řadě ČeskoSlovenské SuperStar jí to nevyšlo. Zatímco před televizní porotou v Bratislavě neuspěla, v Mexiku jí tleskalo tisícihlavé publikum.

Holka z vesničky na Vysočině se tak dlouho snažila prosadit, až se z ní nakonec stala Česká Miss 2010. je opravdu kus nádherné ženské, nad jejímiž křivkami se tají dech chlapům všech generací. I když patří k nejžádanějším fotomodelkám, odjakživa toužila po úplně jiné kariéře. „V modelingu nikdy nebyly mé ambice. Nikdy jsem se na to nesoustředila, nešla tím směrem, vždy to bylo spíš k tomu zpívání,“ řekla krásná brunetka serveru iDnes.cz.

V Bratislavě neuspěla

Málokdo si už dnes vzpomene, že se Jitka objevila poprvé před kamerami v první řadě populární pěvecké soutěže Česko-Slovenská SuperStar, kterou vysílala televize Nova na podzim roku 2009 z Bratislavy. Probojovala se do nejlepší čtyřicítky a tvrdě bojovala o účast v semifinálové čtyřiadvacítce, která válčila o titul nejvyšší v přímých přenosech. Čekala ji velká konkurence, ale Jitka to zvládla.

Tazímco tuhle česko-slovenskou porotu Jitka nezaujala, v Las Vegas a Mexiku jí tleskaly tisíce diváků

Zatímco tuhle česko-slovenskou porotu Jitka nezaujala, v Las Vegas a Mexiku jí tleskaly tisíce diváků

Jitce údajně tenkrát nesedl přidělený partner, s nímž měla zazpívat hit Michaela Jacksona. Těsně před vystoupením se prý pohádali, což se vzápětí projevilo i na jejich výkonu. A nekompromisní porotci Ondřej Hejma, Marta Jandová, Dara Rolins a Paľo Habera je oba poslali domů. Byla to pro ni velká zkušenost, poprvé se setkala s filmovým štábem a s kamerou, prošla i velkým vyčerpáním. Nevadilo jí, že neuspěla, naopak byl to impuls, ujistila se, že by ji tato práce bavila.

Trémistka vymetla kdejakou soutěž

Jitka Válková se narodila v Třebíči a dětství prožila v nedaleké vesničce Nárameč. Jako malá se ráda producírovala před zrcadlem, ať už jako modelka, či s vařečkou jako zpěvačka. Prošla mnoha soutěžemi, od těch na základní škole až po ty větší. Zúčastnila se castingu v dřívějším pořadu Rozjezdy pro hvězdy, probojovala se do finále Zlíntalentu a snažila se na sebe upozornit ve spoustě regionálních soutěží.

Tvrdá rockerka v pojetí fotografa

Tvrdá rockerka v pojetí módního fotografa

Po základní škole chodila na katolické gymnázium a ve volném čase trénovala s rockovou kapelou, se kterou zpívala od čtrnácti let. Zpívala písničky skupin Kiss, Judas Prist či Nirvana a zjistila, že ji rock opravdu baví. Po třech letech s kapelou se rozhodla, že to zkusí v první řadě Československé Superstar. Popravdě byla docela trémistka, a tak ji do toho musela trochu popostrčit maminka, která s ní všechny soutěže objížděla jako velká podpora.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější?

Prvního kroku do světa showbyznysu se rozhodla využít, a tak zkusila štěstí v České Miss 2010. Ani ve snu by ji nenapadlo, že by mohla dojít až tak daleko. Byla to cesta dlouhá a náročná, ale diváci ji nakonec zvolili jako královnu krásy pro rok 2010. Jitka se tedy přestěhovala do Prahy, aby mohla zvládat pracovní povinnosti.

V soutěži o titul Česká Miss v roce 2010

V soutěži o titul Česká Miss v roce 2010

Doslova se jí změnil život, nikdy se totiž neživila modelingem a byla pro ni premiéra. Vzápětí odjela do Las Vegas, kde reprezentovala Českou republiku v celosvětové soutěži krásy Miss Universe a probojovala se do TOP 15. I ve Vegas před porotou zpívala, a tak ji hlavní sponzoři soutěže, vlasová kosmetika Farouk System, pozvali na obrovský kongres do mexického Cancúnu, na němž vystoupila nejen jako modelka, ale především jako rockerka. Bylo to vystoupení před mezinárodním publikem, před třemi tisícovkami lidí.

Boj o rockovou kariéru nevzdává

Nyní Jitka pracuje převážně jako zpěvačka, kromě zahraničního vystoupení má za sebou spoustu dalších na různých společenských akcích. Mimo jiné si už zazpívala i na pódiu pražského Žofína či ve Smetanově síni Obecního domu. Ucházela se i o roli Esmeraldy v muzikálu Quasimodo, v němž postoupila do užšího výběru.

Modeling si Jitka užívá a bere ho jako prostředek k vysněnému cíli - zpěvu

Modeling si Jitka užívá a bere ho jako prostředek k vysněnému cíli - zpěvu. Přesto se těmi rádoby BSDM rekvizitami tak trochu shazuje...

Jako třešničku na dortu bere Jitka modeling. Stala se tváří spodního prádla Matějovský, oblíbila si přední českou návrhářku Beatu Rajskou, s níž spolupracuje. Věnuje se i charitativní činnosti ve spolupráci s Českou Miss a nadací For Jane. A stále zpívá, podivejte se na relativně nový klip, kde se skupinou Modesty & Pride vystřihla píseň s hitovým potenciálem - Inside the Trap.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská