Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Třebíč zatočila s pouličním a podomním prodejem

26.03.2013
Třebíč zatočila s pouličním a podomním prodejem

Autor: archiv

Popisek: Z třebíčských ulic zmizí prodejci „skvělých“ tarifů či laciného značkového parfému.

Z třebíčských ulic zmizí prodejci „skvělých“ tarifů či laciného značkového parfému. Zdejší radnice totiž po vzoru Havlíčkova Brodu, Pelhřimova nebo Bystřice nad Pernštejnem zakázala podomní a pochůzkový prodej.

„Nikdy jsem nebyl zastáncem tohoto druhu nabízení zboží v ulicích Třebíče, zejména na Karlově náměstí. Lidé si stěžují, že je to obtěžuje, museli jsme tedy situaci řešit. Ještě horší než pochůzkový prodej je ten podomní, který často zakrývá nějakou trestnou činnost,“ komentuje šéf třebíčských VV Martin Svoboda smysl novely Tržního řádu, která zakazuje pouliční a podomní prodej ve městě už od letošního 8. dubna.

Pokud nyní budou mít občané Třebíče problém zbavit se vytrvalých dealerů u svých dveří, mohou zavolat městskou policii a ta bude mít pravomoc situaci řešit. Stejně to bude i na veřejných prostranstvích. Městští strážníci se na tento problém zaměří, a pokud narazí na prodejce, porušujícího nařízení rady města, budou udělovat pokuty.

Třebíčští jsou nadšení

„Zákaz podomního a pochůzkového prodeje? No konečně! To zastavování lidí na náměstí a nekonečné přesvědčování o výhodách zboží, ať už jde o cokoli, mě prostě obtěžuje. Nemám na to čas a když si chci něco koupit, půjdu do obchodu, kde mám nějakou garanci kvality zboží,“ říká k tomu obyvatelka Třebíče Iva Malá. „A to zvonění u dveří je ještě horší. Mám strach si kohokoli cizího pouštět do bytu. Zprávy jsou plné případů, kdy  se pod záminkou prezentace nějakého zboží, do bytů vetřou zlodějíčci a násilníci.“

S charitou zákaz nesouvisí

„Zákaz se netýká oficiálních charitativních sbírek, jako jsou například Tříkrálová sbírka nebo Bílá pastelka. Ty z ulic nezmizí a budou i nadále vítány,“ dodává Svoboda (VV).

Lýdie Drlíková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace