Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Třebíčský biojarmark dostal významné ocenění, stal se „skutkem roku“

12.06.2014
Třebíčský biojarmark dostal významné ocenění,  stal se „skutkem roku“

Autor: Archiv

Popisek: Třebíčský biojarmark

Kraj Vysočina v pondělí zveřejnil výsledky soutěže „Skutek roku 2013“. Už popáté v historii kraje došlo na vyzdvižení aktivit těch, kteří pro region a jeho občany udělali něco mimořádného nad rámec svých povinností.

Slavnostní předání cen se odehrálo v reprezentačních prostorách zámku v Telči za přítomnosti hejtmana Jiřího Běhounka a dalších hostů. „Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za jejich obrovský osobní přínos pro rozvoj regionu, jejich stálou invenci a elán, se kterým ke svému poslání přistupují,“ poděkoval všem hostům i oceněným hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Ceny „Skutek roku 2013“ byly předány ve čtrnácti kategoriích. V kategorii „Ekonomická oblast obce nad 1000 obyvatel“ dostalo ocenění také Město Třebíč. Radnice obdržela diplom za uspořádání Biojamarku. Ocenění převzala z rukou hejtmana Jiřího Běhounka místostarostka Marie Černá společně s koordinátorkou projektu Zdravé město Ivetou Ondráčkovou. Pátý ročník této akce konané v rámci projektu Zdravé město se uskutečnil 12. září 2013 na Karlově náměstí. Návštěvníci jarmarku si mohli vybrat z široké nabídky čerstvých mléčných výrobků, masa, pečiva, včelařských produktů, ale i zboží se značkou fair trade. Veřejnosti se představily tři desítky prodejců.

Zatím jen párkrát

Jarmark Zdravého města Třebíče s přívlastky bio, eko a Vysočina – regionální produkt se konal zatím jen několikrát, ale rychle si získal mezi lidmi velkou oblibu. Vyznamenání krajskou cenou „Skutek roku 2013“ je pro představitele radnice potvrzením důležitosti této akce. „Myšlenkou jarmarku je nabízet veřejnosti zdravé a nezávadné produkty a současně podporovat místní a regionální výrobce potravin a jiného zboží. Možnost pro uplatnění dáváme také certifikovaným produktům fair trade. Je potěšitelné, že si tato akce rychle získala mezi kupujícími i prodejci velkou popularitu,“ řekla místostarostka Marie Černá, politička pro Zdravé město.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace