Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Z Třebíče zmizí oblíbené Slavnosti piva. Víme proč

13.03.2013
Z Třebíče zmizí oblíbené Slavnosti piva. Víme proč

Autor: Foto z minulého ročníku

Popisek: Slavnosti piva byly v Třebíči tradiční a oblíbenou akcí.

Pořadatelská agentura odstoupila z organizace tradičních Pivních slavností v Třebíči. Přitom se na jejich konání s radnicí domluvila v listopadu loňského roku, město vyšlo pořadateli vstříc a ten s podmínkami souhlasil.

„Vina za to, že se Pivní slavnosti letos konat nebudou, rozhodně není na straně radnice. Velice negativně přijímám postoj pořádající agentury D.A.N., která se snaží zodpovědnost hodit na vedení města Třebíče. Neznám  jediný důvod ze strany města, který by měl být překážkou pro letošní uspořádání akce, vždyť i termín byl pro akci rezervován již od listopadu 2012,“ uvádí Martin Svoboda, radní Třebíče a šéf regionálních Věcí veřejných.

Podle slov tiskového mluvčího třebíčské radnice Ivana Přibíka byl na schůzce vedení radnice a jednateli D.A.N. production stanoven termín konání Pivních slavností na 30.května až 2.června 2013. Smluvily se i podmínky, obdobné jako při 17. ročníku v květnu roku 2012. Od té doby se ale pořádající agentura odmlčela a vedení radnice již nekontaktovala. Rada města se s agenturou snažila navázat kontakt, ale nedostalo se jí žádného vysvětlení, proč D.A.N. production nakonec slavnosti letos pořádat nechce.

Pořádající agentura chtěla nižší nájem

Mluvčí agentury D.A.N. production Tomáš Cafourek novinářům sdělil, že na listopadové schůzce agentura žádala město o maximální možné snížení ceny. Na základě zamítnutí této žádosti se pak rozhodla, že 18. ročník pivních slavností pořádat nebude. Tuto informaci ale městu D.A.N. production sdělila až poté, co uplynula notná doba a město se po ní začalo pídit.

Podle Martina Svobody tkví problém v tom, že klesající prodeje a výtoče piva vedou pivovary k utahování kohoutků v oblasti marketingu a pořádající agentuře tak klesly příjmy od jednotlivých pivovarů. Za nešťastné považuje takovéto uměle vytvářené politické kauzy, kdy agentura nechce přiznat, že akce je pro ni nezisková a tak radši svádí vinu na to, že se s ní město nedokázalo dohodnout na podmínkách.

Lýdie Drlíková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace