Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kraj bude v soutěži Památka roku propagovat Zámek Třebíč

21.08.2013
Kraj bude v soutěži Památka roku propagovat Zámek Třebíč

Autor: archiv

Popisek: Zámek v Třebíči

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska připravilo společně s Národním památkovým ústavem a Ústavem územního rozvoje novou soutěž Památka roku 2013. Motivací vzniku soutěže je snaha přitáhnout k památkám pozornost širší veřejnosti.

Informoval o tom web Kraje Vysočina. „Kraj Vysočina využije této příležitosti, aby zviditelnil a upozornil na historicky nejrozsáhlejší modernizaci Zámku v Třebíči. Ta podle harmonogramu skončí letos na podzim. Díky dotacím z Regionálního operačního programu Jihovýchod se rozšíří expoziční plochy v zámku umístěné o 40 procent a bude vytvořeno originální interiérové vybavení,“ uvedla výčet novinek Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu s tím, že Zámek Třebíč jistě v nominacích nezapadne.

Hlavní cena soutěže Památka roku 2013 je doprovázená finanční odměnou ve výši 100 tisíc korun a bude udělena za nejlepší projekt a realizaci obnovy nemovité kulturní památky, která má významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a je nositelem specifického charakteru prostředí. Soutěž je vedle klasických památek jako jsou např. zámky, hrady, kláštery, kostely nebo obytné stavby otevřená také netypickým stavbám a areálům - vojenským nebo zemědělským brownfieldům, reprezentantům industriální architektury či parkům.

Na území Kraje Vysočina se aktuálně nacházejí tři památky zapsané na seznam UNESCO, dvanáct nemovitých a tři movité národní kulturní památky, tři městské památkové rezervace, 22 městských památkových zón, tři vesnické památkové rezervace a pět vesnických památkových zón. Mezi kulturní památky na území Kraje Vysočina se v nedávné době zařadily např. bývalá židovská radnice v Třebíči nebo vila resp. současná evangelická fara č. p. 174 v Rovečném.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace