Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Průměrná třebíčská domácnost, díky E-aukci, ušetří 2791 korun za rok

16.07.2013
Průměrná třebíčská domácnost, díky E-aukci, ušetří 2791 korun za rok

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Na Třebíčsku se e-aukce zúčastnilo 449 domácností

Velkým úspěchem skončil výsledek elektronické aukce na dodávky elektřiny a zemního plynu pro občany města Třebíče a okolí. Z Třebíčska se ve čtvrtek 27. června zúčastnilo e-aukce 449 domácností. V rámci celé České republiky jich bylo celkem 2861. Informoval o tom mluvčí Třebíče Ivan Přibík.

Možnost zapojit se do elektronické aukce zprostředkovala pro občany radnice. „Celková úspora na dodávkách elektřiny a plynu bude činit 2.506.000 korun, což přestavuje na jednu domácnost průměrnou roční úsporu ve výši 2.791 korun. Na elektřinu bylo z Třebíčska zahrnuto 274 domácností. Jejich úspora dělá 32,4 procent. U plynu se jedná o 175 domácností s úsporou 26,3 procent,“ pochvaloval si příznivá čísla místostarosta pro oblast financí Pavel Pacal. Jako koordinátor této akce, která se v Třebíči konala poprvé, neváhal přihlásit i celou svou rodinu.

Kromě domácností měli možnost zapojit se do elektronické aukce také podnikatelé. V rámci republiky se jich přihlásilo 246. Z Třebíčska se 15 subjektů zúčastnilo e-aukce elektřiny a 6 subjektů e-aukce plynu. U elektřiny přesahuje úspora 30 procent, u plynu tvoří téměř 17 procent.

„Elektronická aukce dopadla nad očekávání dobře. Jsme rádi, že se nám podařilo zprostředkovat pro naše občany službu, která jim sníží životní náklady a to velmi výrazně. Do budoucna nevylučujeme, že v případě zájmu veřejnosti pomůžeme ostatním zájemcům přihlásit se do některého z příštích kol. Někteří lidé váhali a čekali, jak to dopadne, a už teď se na nás obrací,“ přislíbil místostarosta Pavel Pacal.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace