Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Třebíč upoutala na vídeňském veletrhu. Zahraniční firmy mají zájem o průmyslovou zónu, spolupráci s českými partnery i památky

06.06.2016
Třebíč upoutala na vídeňském veletrhu. Zahraniční firmy mají zájem o průmyslovou zónu, spolupráci s českými partnery i památky

Foto: ohktrebic.cz

Popisek: Stánek města Třebíče na vídeňském veletrhu Intertool

Téměř 22 000 návštěvníků z Rakouska, Itálie, Slovinska, Německa, Slovenska a Maďarska zavítalo na vídeňský veletrh Intertool. Nepřehlédnutelný stánek města Třebíč u vstupu na veletrh upoutal mnohé návštěvníky. „Na veletrhu byly stovky zástupců firem, kteří právě zde hledali zajímavé destinace pro své firmy a klienty. Zájem měli o průmyslové zóny, místa k výjezdním zasedáním a také o spolupráci s českými firmami,“ přiblížil Pavel Pacal, který společně s incomingovým týmem, Městským kulturním střediskem a Okresní hospodářskou komorou město zastupoval.

Inspirativní setkání bylo s Češkou, žijící a pracující v Rakousku, paní Verou Gastberger. „Hovořili jsme o spolupráci s Österreichische Bundesbahnen s cílem zaměřit pozornost rakouských turistů na Třebíč a řešili jsme také oslovení konkrétních rakouských firem, které hledají průmyslové zóny v České republice,“ popsala téma setkání Denisa Hájková z incomingového týmu. Pokud chce Třebíč nabízet průmyslovou zónu a vytvářet podmínky pro zvýšení zaměstnanosti, je nutné, aby firmy a investoři o třebíčských možnostech věděli. To byl právě jeden z cílů účasti na vídeňském veletrhu. Třebíč si přivezla důležitý kontakt, a to na Martinu Tauberovou, která zastává pozici obchodní rada na Velvyslanectví ČR v Rakousku.

Z účasti na veletrhu vznikly články o možnostech Třebíče, které vyjdou v zahraničních časopisech, určených pro podnikatele a firmy. Návštěvníci se zajímali o Třebíč jako takovou. Zaujaly je památky UNESCO, padaly dotazy na dopravní dostupnost a volné prostory k podnikání. „Velmi dobře posloužily promo materiály o Třebíči, kde jsou shrnuty odpovědi na většinu otázek, na které se nás lidé ptali,“ potvrdila Petra Fortelná z incomingového týmu.

Stánek, zdobený třebíčskou rosetou, se povedl

Město Třebíč se díky výborné prezentaci zapsalo do paměti návštěvníků. Inspirativní stánek, prezentační materiály i pralinky s třebíčskými motivy upoutaly slovenskou hospodářskou komoru do té míry, že přiznala plán třebíčskou prezentaci využít jako vzor. „Stánek s využitím symbolu třebíčské rosety, který byl vidět opravdu ze všech stran a lidé ho nemohli přehlédnout, se vám opravdu moc povedl,“ ocenila Vera Gastberger. Paní Heribanová ze Slovenského institutu ve Vídni velmi kladně hodnotila propojení spolupráce města, okresní komory a městského kulturního střediska. „Je velmi důležité prezentovat se na rakouském trhu a dostat se do povědomí rakouských firem. Vy jste skvěle využili příležitost,“ vzkázala do Třebíče.

Možnost navštívit největší strojírenský veletrh v Rakousku využili také zástupci třebíčských firem. Rozšířit si s nimi obzory mohli i vybraní studenti třetího ročníku Střední průmyslové školy elektrotechnické a strojní v Třebíči. „Město Třebíč ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou poskytlo zdarma vstupenky na první den veletrhu a zajistilo bezplatnou autobusovou dopravu pro všechny zájemce. Pro firmy zde vidíme příležitost seznámit se s novinkami v oboru a pro studenty může být účast další silnou motivací ke studiu, protože zde vidí teorii v praxi,“dodal Pavel Pacal.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL