Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Třebíč upoutala na vídeňském veletrhu. Zahraniční firmy mají zájem o průmyslovou zónu, spolupráci s českými partnery i památky

06.06.2016
Třebíč upoutala na vídeňském veletrhu. Zahraniční firmy mají zájem o průmyslovou zónu, spolupráci s českými partnery i památky

Autor: ohktrebic.cz

Popisek: Stánek města Třebíče na vídeňském veletrhu Intertool

Téměř 22 000 návštěvníků z Rakouska, Itálie, Slovinska, Německa, Slovenska a Maďarska zavítalo na vídeňský veletrh Intertool. Nepřehlédnutelný stánek města Třebíč u vstupu na veletrh upoutal mnohé návštěvníky. „Na veletrhu byly stovky zástupců firem, kteří právě zde hledali zajímavé destinace pro své firmy a klienty. Zájem měli o průmyslové zóny, místa k výjezdním zasedáním a také o spolupráci s českými firmami,“ přiblížil Pavel Pacal, který společně s incomingovým týmem, Městským kulturním střediskem a Okresní hospodářskou komorou město zastupoval.

Inspirativní setkání bylo s Češkou, žijící a pracující v Rakousku, paní Verou Gastberger. „Hovořili jsme o spolupráci s Österreichische Bundesbahnen s cílem zaměřit pozornost rakouských turistů na Třebíč a řešili jsme také oslovení konkrétních rakouských firem, které hledají průmyslové zóny v České republice,“ popsala téma setkání Denisa Hájková z incomingového týmu. Pokud chce Třebíč nabízet průmyslovou zónu a vytvářet podmínky pro zvýšení zaměstnanosti, je nutné, aby firmy a investoři o třebíčských možnostech věděli. To byl právě jeden z cílů účasti na vídeňském veletrhu. Třebíč si přivezla důležitý kontakt, a to na Martinu Tauberovou, která zastává pozici obchodní rada na Velvyslanectví ČR v Rakousku.

Z účasti na veletrhu vznikly články o možnostech Třebíče, které vyjdou v zahraničních časopisech, určených pro podnikatele a firmy. Návštěvníci se zajímali o Třebíč jako takovou. Zaujaly je památky UNESCO, padaly dotazy na dopravní dostupnost a volné prostory k podnikání. „Velmi dobře posloužily promo materiály o Třebíči, kde jsou shrnuty odpovědi na většinu otázek, na které se nás lidé ptali,“ potvrdila Petra Fortelná z incomingového týmu.

Stánek, zdobený třebíčskou rosetou, se povedl

Město Třebíč se díky výborné prezentaci zapsalo do paměti návštěvníků. Inspirativní stánek, prezentační materiály i pralinky s třebíčskými motivy upoutaly slovenskou hospodářskou komoru do té míry, že přiznala plán třebíčskou prezentaci využít jako vzor. „Stánek s využitím symbolu třebíčské rosety, který byl vidět opravdu ze všech stran a lidé ho nemohli přehlédnout, se vám opravdu moc povedl,“ ocenila Vera Gastberger. Paní Heribanová ze Slovenského institutu ve Vídni velmi kladně hodnotila propojení spolupráce města, okresní komory a městského kulturního střediska. „Je velmi důležité prezentovat se na rakouském trhu a dostat se do povědomí rakouských firem. Vy jste skvěle využili příležitost,“ vzkázala do Třebíče.

Možnost navštívit největší strojírenský veletrh v Rakousku využili také zástupci třebíčských firem. Rozšířit si s nimi obzory mohli i vybraní studenti třetího ročníku Střední průmyslové školy elektrotechnické a strojní v Třebíči. „Město Třebíč ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou poskytlo zdarma vstupenky na první den veletrhu a zajistilo bezplatnou autobusovou dopravu pro všechny zájemce. Pro firmy zde vidíme příležitost seznámit se s novinkami v oboru a pro studenty může být účast další silnou motivací ke studiu, protože zde vidí teorii v praxi,“dodal Pavel Pacal.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace