Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Třebíč upoutala na vídeňském veletrhu. Zahraniční firmy mají zájem o průmyslovou zónu, spolupráci s českými partnery i památky

06.06.2016
Třebíč upoutala na vídeňském veletrhu. Zahraniční firmy mají zájem o průmyslovou zónu, spolupráci s českými partnery i památky

Autor: ohktrebic.cz

Popisek: Stánek města Třebíče na vídeňském veletrhu Intertool

Téměř 22 000 návštěvníků z Rakouska, Itálie, Slovinska, Německa, Slovenska a Maďarska zavítalo na vídeňský veletrh Intertool. Nepřehlédnutelný stánek města Třebíč u vstupu na veletrh upoutal mnohé návštěvníky. „Na veletrhu byly stovky zástupců firem, kteří právě zde hledali zajímavé destinace pro své firmy a klienty. Zájem měli o průmyslové zóny, místa k výjezdním zasedáním a také o spolupráci s českými firmami,“ přiblížil Pavel Pacal, který společně s incomingovým týmem, Městským kulturním střediskem a Okresní hospodářskou komorou město zastupoval.

Inspirativní setkání bylo s Češkou, žijící a pracující v Rakousku, paní Verou Gastberger. „Hovořili jsme o spolupráci s Österreichische Bundesbahnen s cílem zaměřit pozornost rakouských turistů na Třebíč a řešili jsme také oslovení konkrétních rakouských firem, které hledají průmyslové zóny v České republice,“ popsala téma setkání Denisa Hájková z incomingového týmu. Pokud chce Třebíč nabízet průmyslovou zónu a vytvářet podmínky pro zvýšení zaměstnanosti, je nutné, aby firmy a investoři o třebíčských možnostech věděli. To byl právě jeden z cílů účasti na vídeňském veletrhu. Třebíč si přivezla důležitý kontakt, a to na Martinu Tauberovou, která zastává pozici obchodní rada na Velvyslanectví ČR v Rakousku.

Z účasti na veletrhu vznikly články o možnostech Třebíče, které vyjdou v zahraničních časopisech, určených pro podnikatele a firmy. Návštěvníci se zajímali o Třebíč jako takovou. Zaujaly je památky UNESCO, padaly dotazy na dopravní dostupnost a volné prostory k podnikání. „Velmi dobře posloužily promo materiály o Třebíči, kde jsou shrnuty odpovědi na většinu otázek, na které se nás lidé ptali,“ potvrdila Petra Fortelná z incomingového týmu.

Stánek, zdobený třebíčskou rosetou, se povedl

Město Třebíč se díky výborné prezentaci zapsalo do paměti návštěvníků. Inspirativní stánek, prezentační materiály i pralinky s třebíčskými motivy upoutaly slovenskou hospodářskou komoru do té míry, že přiznala plán třebíčskou prezentaci využít jako vzor. „Stánek s využitím symbolu třebíčské rosety, který byl vidět opravdu ze všech stran a lidé ho nemohli přehlédnout, se vám opravdu moc povedl,“ ocenila Vera Gastberger. Paní Heribanová ze Slovenského institutu ve Vídni velmi kladně hodnotila propojení spolupráce města, okresní komory a městského kulturního střediska. „Je velmi důležité prezentovat se na rakouském trhu a dostat se do povědomí rakouských firem. Vy jste skvěle využili příležitost,“ vzkázala do Třebíče.

Možnost navštívit největší strojírenský veletrh v Rakousku využili také zástupci třebíčských firem. Rozšířit si s nimi obzory mohli i vybraní studenti třetího ročníku Střední průmyslové školy elektrotechnické a strojní v Třebíči. „Město Třebíč ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou poskytlo zdarma vstupenky na první den veletrhu a zajistilo bezplatnou autobusovou dopravu pro všechny zájemce. Pro firmy zde vidíme příležitost seznámit se s novinkami v oboru a pro studenty může být účast další silnou motivací ke studiu, protože zde vidí teorii v praxi,“dodal Pavel Pacal.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace