Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Jaroměřicích se podepisuje petice. Za supermarket! Zvýší se tak prý konkurence

14.05.2013
V Jaroměřicích se podepisuje petice. Za supermarket! Zvýší se tak prý konkurence

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Supermarket, ilustrační foto

V Jaroměřicích nad Rokytnou se dohadují kvůli supermarketu. Vedení města ho chce postavit 80 metrů od hřbitova, ale opoziční zastupitelé se postavili tvrdě proti. Samotní obyvatelé Jaroměřic jsou rozděleni na dva tábory. Polovina z nich supermarket celkově považuje za zbytečnost a už vůbec nesouhlasí s jeho stavbou tak blízko od hřbitovní zdi, druhá polovina supermarket ve městě vítá. A pro ně je právě určena petice za jeho stavbu.

Petice: Petice za realizování stavby supermarketu v Jaroměřicích nad Rokytnou

Vážení spoluobčané, 

dovolte mi, abych Vám ve stručnosti představil účel této petice. 

Podpisem vyjádříte podporu stavbě supermarketu v Jaroměřicích nad Rokytnou. 

Důvod, který mě přiměl k realizování tohoto kroku, je prostý. Věřím, že supermarket v Jaroměřicích nad Rokytnou zvýší konkurenční boj mezi podnikateli či Jednotou Moravské Budějovice. Konkurenční boj přinese příznivější ceny a zvýší kvalitu výrobků (toto tvrzení zakládám na logice věci - víc prodejců - konkurence - lepší ceny - větší kvalita). Tím, že si budeme moci vybírat z více prodejců, dojde k tomu, že nebudete odkázáni na zboží nižší kvality tak, jak je tomu nyní. Argumenty typu: "Zničí to drobné podnikatele," jsou liché. Podnikatelé budou prostě a jednoduše nuceni nabízet lepší kvalitu výrobků, než jak je tomu nyní... a přiznejme si, dle mého není podnikání to, když někdo nakoupí věci v Kauflandu, a pak je prodává 1,5x dráž. Jsem pravicový člověk, proto mě nemůžete podezírat z toho, že podrážím podnikatelům nohy. Nepodrážím, ale chci kvalitní výrobky a větší výběr. Nechci být odkázán na jeden druh sýra či dva druhy šunky (jednoduše řečeno).

Slýchám argumenty, že se tu supermarket tzv. "neuživí". Troufám si tvrdit, že tento argument je nesmyslný. Velká část obyvatel jezdí nakupovat do měst okolo, ať už je to Třebíč či Moravské Budějovice. Jen pro porovnání - MB mají 2 supermarkety na 7600 obyvatel. Jaroměřice nad Rokytnou žádný na 4250 obyvatel. Takže toho, že se tu supermarket neuživí, bych se opravdu nebál. 

Budu rád, když tuto petici podpoříte. 

S pozdravem Daniel Pospíšil, student Právnické fakulty Univerzity Palackého. 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace