Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Biskup Vojtěch Cikrle požehnal novému sídlu Oblastní charity Třebíč, která pomáhá lidem v tíživé zdravotní i sociální situaci

20.10.2015
Biskup Vojtěch Cikrle požehnal novému sídlu Oblastní charity Třebíč, která pomáhá lidem v tíživé zdravotní i sociální situaci

Autor: cez.cz

Popisek: Slovo biskupa Cikrleho.

Oblastní charita Třebíč se přestěhovala do nového sídla na ulici Gen. Sochora. Požehnat novým prostorám přijel v pondělí po poledni biskup Vojtěch Cikrle, který tak slavnostně zahájil provoz sídla Střediska sv. Zdislavy a sv. Anežky třebíčské charity. Tu v celém projektu podpořila i Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě šest tisíc korun.

Díky rekonstrukci prostor v ulici Gen. Sochora získal nové zázemí Domácí hospic, ošetřovatelské a pečovatelské služby a služby osobní asistence Oblastní charity Třebíč. „Podařilo se nám vytvořit vhodné a plnohodnotné místo pro činnost našich zdravotních a sociálních pracovníků. Rozšířily se i prostory pro zdravotnický materiál, kancelářské zázemí a povedlo se vytvořit také vzdělávací místnost. Jsme velmi rádi, že díky novému zázemí můžeme rovněž dále zkvalitňovat a rozšiřovat ambulanci paliativní medicíny, kterou poskytujeme jako jediní v Třebíči a okolí,“ sdělil ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek.

Oblastní charita Třebíč působí jako nezisková církevní organizace už 23 let. Na území Třebíče a jeho okolí pomáhá prostřednictvím několika různých středisek mnoha osobám v tíživé zdravotní i sociální situaci. Díky Domácímu hospici pomáhá osobám s nevyléčitelnými chorobami v jejich přirozeném domácím prostředí prostřednictvím mobilní multidisciplinární paliativní péče.

Nové prostory nejen pro hospic, ale i další poskytované služby získala Oblastní charita letos v lednu ve výběrovém řízení a na jejich rekonstrukci vynaložila částku v celkové výši 1 150 000 korun. Nadační příspěvek činil 400 tisíc, zbytek uhradila třebíčská charita z vlastního rozpočtu. Nadace ČEZ také věnovala částku 220 tisíc na koupi automobilu, který je nezbytný pro 24 hodinovou dostupnost hospicové služby v rodinách pečujících o nemocného člena rodiny.

Rekonstrukci zázemí a nákup automobilu podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového programu Podpora regionů, který je zaměřen na rozvoj veřejně prospěšných projektů. 

„Nemoc a odchod z tohoto světa patří k životu, ale jedná se o velmi těžké období jak pro pacienta, tak i pro jeho rodinu a blízké. Jsme rádi, že mohou tyto těžké a přesto významné chvíle překonávat za profesionální asistence v domácím prostředí, kde se cítí nejlépe, v kruhu svých blízkých,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace