Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Biskup Vojtěch Cikrle požehnal novému sídlu Oblastní charity Třebíč, která pomáhá lidem v tíživé zdravotní i sociální situaci

20.10.2015
Biskup Vojtěch Cikrle požehnal novému sídlu Oblastní charity Třebíč, která pomáhá lidem v tíživé zdravotní i sociální situaci

Autor: cez.cz

Popisek: Slovo biskupa Cikrleho.

Oblastní charita Třebíč se přestěhovala do nového sídla na ulici Gen. Sochora. Požehnat novým prostorám přijel v pondělí po poledni biskup Vojtěch Cikrle, který tak slavnostně zahájil provoz sídla Střediska sv. Zdislavy a sv. Anežky třebíčské charity. Tu v celém projektu podpořila i Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě šest tisíc korun.

Díky rekonstrukci prostor v ulici Gen. Sochora získal nové zázemí Domácí hospic, ošetřovatelské a pečovatelské služby a služby osobní asistence Oblastní charity Třebíč. „Podařilo se nám vytvořit vhodné a plnohodnotné místo pro činnost našich zdravotních a sociálních pracovníků. Rozšířily se i prostory pro zdravotnický materiál, kancelářské zázemí a povedlo se vytvořit také vzdělávací místnost. Jsme velmi rádi, že díky novému zázemí můžeme rovněž dále zkvalitňovat a rozšiřovat ambulanci paliativní medicíny, kterou poskytujeme jako jediní v Třebíči a okolí,“ sdělil ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek.

Oblastní charita Třebíč působí jako nezisková církevní organizace už 23 let. Na území Třebíče a jeho okolí pomáhá prostřednictvím několika různých středisek mnoha osobám v tíživé zdravotní i sociální situaci. Díky Domácímu hospici pomáhá osobám s nevyléčitelnými chorobami v jejich přirozeném domácím prostředí prostřednictvím mobilní multidisciplinární paliativní péče.

Nové prostory nejen pro hospic, ale i další poskytované služby získala Oblastní charita letos v lednu ve výběrovém řízení a na jejich rekonstrukci vynaložila částku v celkové výši 1 150 000 korun. Nadační příspěvek činil 400 tisíc, zbytek uhradila třebíčská charita z vlastního rozpočtu. Nadace ČEZ také věnovala částku 220 tisíc na koupi automobilu, který je nezbytný pro 24 hodinovou dostupnost hospicové služby v rodinách pečujících o nemocného člena rodiny.

Rekonstrukci zázemí a nákup automobilu podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového programu Podpora regionů, který je zaměřen na rozvoj veřejně prospěšných projektů. 

„Nemoc a odchod z tohoto světa patří k životu, ale jedná se o velmi těžké období jak pro pacienta, tak i pro jeho rodinu a blízké. Jsme rádi, že mohou tyto těžké a přesto významné chvíle překonávat za profesionální asistence v domácím prostředí, kde se cítí nejlépe, v kruhu svých blízkých,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace