Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Lhánice nedaleko Dukovan pokřtily nové sportoviště. Dosud mohli obyvatelé jen plavat v nádrži nebo na ní bruslit

13.10.2015
Lhánice nedaleko Dukovan pokřtily nové sportoviště. Dosud mohli obyvatelé jen plavat v nádrži nebo na ní bruslit

Autor: cez.cz

Popisek: Lhánice nedaleko Dukovan pokřtily nové sportoviště.

V obci Lhánice na Vysočině se sešli místní občané, aby slavnostně pokřtili nové víceúčelové hřiště. Veselili se za zvuků dechovky J. Knotka a při exhibičních turnajích fandili házenkářkám z Ivančic a místním fotbalistům. Vybudování prvního venkovního sportoviště v malé obci nedaleko JE Dukovany podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 200 tisíc korun.

Pro zhruba 160 obyvatel Lhánic byla dosud jedinou možností ke sportování v obci volná příroda a místní nádrž. „O nádrž se pravidelně starají naši hasiči, tudíž v létě je vždy voda vhodná ke koupání a v zimě se na ní dobře bruslí. Dětské hřiště v obci také máme, vhodné místo pro míčové hry a další sporty nám ale dosud chybělo, proto bych chtěl jménem zastupitelstva velice poděkovat Skupině ČEZ a její nadaci za finanční podporu,“ uvedl starosta Lhánic Josef Ležák.

Víceúčelová hrací plocha o rozměrech 578 metrů čtverečních tak nově poslouží všem aktivním občanům obce i okolí bez rozdílu fyzických schopností či věku. Na své si přijdou zastánci tenisu, kopané, volejbalu, nohejbalu či házené.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat Oranžová hřiště již od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila již téměř 330 hřišť v celkové hodnotě přibližně 300 milionů korun. 

„V rámci svých finančních možností se Lhánice dlouhodobě snaží podporovat kulturní i sportovní příležitosti v obci. Rádi jsme jejímu vedení nabídli pomocnou ruku a podíleli se tak na vzniku plnohodnotné víceúčelové sportovní plochy, která konečně všem sportovcům a aktivním lidem z Lhánic i okolí rozšíří možnosti trávení volného času dle jejich představ,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Více informací na www.nadacecez.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tagy
ČEZ,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace