Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Obyvatelům Náměšti zaduní nad hlavou bojová technika. Létat bude až do 23 hodin, později v noci pak, jen když to bude nutné

27.08.2015
Obyvatelům Náměšti zaduní nad hlavou bojová technika. Létat bude až do 23 hodin, později v noci pak, jen když to bude nutné

Autor: www.key.aero

Popisek: Americký letoun AT-6C při testování. Při cvičení vzlétne nyní nad naším územím poprvé

Ve dnech 31. srpna –až 22. září 2015 se na území České republiky uskuteční již po druhé taktické cvičení s mezinárodní účastí Ample Strike 2015. Letová činnost je plánována od 7. do 18. září denně od 9 až do 23 hodin, zejména v prostorech Náměšť, Libavá, Boletice a Bechyně. Noční lety budou omezeny na minimální potřebný počet.

Cílem společného výcviku aliančních jednotek na našem území bude sladění činnosti pilotů taktického letectva s činností předsunutých leteckých návodčích při podpoře pozemních operací a zvýšení odbornosti v procedurách přímé letecké podpory, standardizace postupů a interoperability těchto vojenských specialistů. Proti loňskému roku bude letová část cvičení dvojnásobná, tedy dva týdny.

cvičení Ample Strike

Cvičení se letos zúčastní celkem osmnáct států včetně České republiky, proti loňsku nově i zástupci Kanady, Chorvatska a Rakouska. Největší zahraniční kontingent bude americký s téměř stovkou účastníků. Vzdušné síly USA bude reprezentovat jednotka předsunutých leteckých návodčích USAF 2 ASOS TACP JTAC a letka C/2-159 ARB s vrtulníky Apache AH-64, které jsou dislokovány v Německu. Dále pak jednotka USAF AFSOC 321 STS, která je dislokovaná ve Velké Británii, a jednotka Texaské národní gardy USAF 147th TNG ASOS, která přiletí na cvičení z USA.

 Americký bitevní vrtulník AH-64 Apache při nasazení v Kosovu v roce 2007

Americký bitevní vrtulník AH-64 Apache při nasazení v Kosovu v roce 2007

Řádově se cvičení zúčastní maximálně 1200 cvičících, z toho téměř 300 zahraničních účastníků, dále do 26 kusů letecké a 50 kusů pozemní techniky. Armádu České republiky budou zastupovat příslušníci z dvanácti vojenských útvarů a zařízení a specialisté dalších vojenských útvarů.
Vedle typů letecké techniky, které se účastnily i předchozích cvičení – letouny L-39 Albatros, L-159 Alca, JAS 39 Gripen, PC-9, LearJet a vrtulníky Mi-35, Mi-17, Mi-171, americké bitevní vrtulníky AH-64 Apache a transportní letoun C-295M Casa, se letos zapojí také americký letoun AT-6C.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace