Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babišova Janáčková si prý své tituly i praxi vymyslela. Co tomu říká kandidátka do Senátu, která se předvádí ve spodním prádle?

28.09.2014
Babišova Janáčková si prý své tituly i praxi vymyslela. Co tomu říká kandidátka do Senátu, která se předvádí ve spodním prádle?

Foto: laurajanackova.cz

Popisek: O odbornosti Babišovy kandidátky do Senátu Laury Janáčkové se objevily pochybnosti. Co na to sexy politička, která se představuje voličům na billboardech ve spodním prádle?

Článek o Lauře Janáčkové, který ParlamentníListy.cz zveřejnily ve středu pod titulkem: „Babišova senátní kandidátka má závažný problém. Zřejmě si vymyslela svou lékařskou praxi“ logicky vyvolal obranný reflex u ženy, které se dotýkal. Reagovala proto ve čtvrtek svým tiskovým vyjádřením, v kterém řadu věcí popírá. Rovněž nechala nahlédnout na svém pracovišti do zde vyvěšených diplomů dokazujících její vzdělání. Nutno dodat, že to přímo ve zmiňovaném článku zpochybňováno nebylo.

„Tento článek vnímám jako na politickou objednávku realizovaný ubohý mediální útok pro ti mé osobě a hnutí ANO, za které kandiduji. Současně jde o devastující snahu o moji profesní diskreditaci. Článek, tak, jak je napsán, obsahuje neuvěřitelné množství lživých sdělení. Zpochybňuje mé vzdělání, tituly, odbornou a publikační činnost i odbornou kompetenci vůči mým pacientům. Opírá se vesměs o ‚zdroje, které si nepřejí být jmenovány‘, mylné informace a nepodložené spekulace. Dostala jsem minimální prostor pro vyjádření, navíc, zřejmě záměrně, vesměs k úplně jiným věcem, než o jakých článek pojednává,“ uvádí ve svém prohlášení Janáčková.

Konstatuje v něm též, že už před několika dny i ona obdržela hanopis podobného obsahu (z kterého podle ní článek tedy vychází), pro jehož odeslání byla profesionálním způsobem zneužita e-mailová adresa děkana 1. lékařské fakulty UK v Praze prof. MUDr. Aleksi Šeda, DrSc., na jehož podnět už celou věc šetří policie. „Když tento pokus v kategorii trestného činu nezafungoval, jsou tu Parlamentní listy, které se ochotně zapojily do štvavé kampaně,“ píše dál Janáčková.

Předložila diplomy a ukázala knihy a publikace

A předkládá odůvodnění toho, proč se rozhodla tiskové prohlášení zaslat a na článek reagovat. Mimo jiné zdůrazňuje, že její vzdělání je zcela nezpochybnitelné, což dokládá fotografiemi a kopiemi diplomů.

„Je lež, že nemám potřebnou praxi či situaci v onkopsychologii vůbec neznám, jak tvrdí další z redakcí oslovených lidí pohybujících se v oblasti léčby rakoviny. Psychologické problematice onkologických pacientů se věnuji od skončení svých studií, tedy od roku 1991, což je více než 23 let, má praxe, kterou redaktorka jejími slovy nenašla na Googlu, je uvedena ve strukturovaném životopise. Stačilo o něj požádat. Pro doplnění poskytuji vyjádření vedoucích představitelů mého zaměstnavatele, kde aktuálně působím,“ uvádí Laura Janáčková.

O tom, jak Laura Janáčková pojala své volební sexy billboardy, čtěte ZDE:

Podívejte, jak Laura Janáčková pojala své volební sexy billboardy

Atestaci nutnou pro psychology opravdu nemá. Pro výkon její práce to není prý potřeba

Připouští však, že jednou z pravd v článku je, že není atestovanou klinickou psycholožkou. „Skutečně, byť jsem docentkou klinické psychologie, tedy nositelkou druhého nejvyššího pedagogického a vědeckého titulu v tomto oboru, klinickou psycholožkou opravdu nejsem, nikdy jsem jí nebyla a nikdy jsem se takto neprezentovala. Zaprvé, pro výkon mé práce nic takového není třeba, zadruhé, zásadně odmítám být obětí klientelistických praktik občanského sdružení pod názvem Asociace klinických psychologů ČR. Tato monopolní organizace ovládaná úzkou skupinou vyvolených totiž vysává nemalé peníze z absolventů a rozhoduje o profesním růstu, odbornosti a pracovním uplatnění všech, kteří se klinickou psychologií chtějí živit. Naopak, vždy jsem byla pro řešení, aby pozice psychologa ve zdravotnictví a klinického psychologa nebyla monopolizována, popřípadě byla součástí stavovské organizace všech nelékařských profesí. Tento můj jasný postoj a dlouholetý odborný spor se zřejmě stal hlavním důvodem opakovaných útoků asociace klinických psychologů proti mé osobě a snaze o profesní a teď i politickou likvidaci,“ reaguje dále Janáčková.

Čtěte také:

Babišova kandidátka do Senátu vystupuje na billboardu skoro nahá, prý „Láska, sex a politika“. Ta kráva nás všechny zničí, reagovala kolegyně politička

Podle ní každému soudnému člověku snad musí být jasné, že jen těžko by mohla dvě desetiletí pracovat s pacienty bez odpovídajícího vzdělání a kvalifikace a že pokud měl kdokoli jakékoli kritické připomínky k její práci, vzdělání, odbornosti, vědecké či publikační činnosti, určitě by se veřejně ozval dřív než dva týdny před volbami, ve kterých kandiduje.

Bude se bránit a hájit. Všemi dostupnými prostředky 

Na závěr s odvoláním na závažnost útoku, který je proti ní veden, se rozhodla Janáčková, jak uvedla, bránit všemi dostupnými právními prostředky.

„Mí právní zástupci proto v tuto chvíli připravují trestní oznámení pro trestný čin pomluvy na Asociaci klinických psychologů ČR a na její prezidentku Mgr. Hanu Jahnovou, která je podle mých informací zdrojem lživých informací, které se v této souvislosti v posledních dnech objevují a které se stávají nástrojem politického boje v rámci blížících se voleb.“

Omluvu žádá i po ParlamentníchListech.cz za to, že dle jejího mínění přinesly nepravdivé či neúplné informace. Ty budou příběh Laury Janáčkové nadále sledovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL