Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Humpolec bude mít jedno z nejmodernějších autobusových nádraží. Přípravné práce již začaly, hotovo by mělo být nepozději do prázdnin

15.02.2017
Humpolec bude mít jedno z nejmodernějších autobusových nádraží. Přípravné práce již začaly, hotovo by mělo být nepozději do prázdnin

Autor: ČT

Popisek: Autobusové nádraží v Humpolci je již notně zchátralé

Koncern ICOM transport investuje velké prostředky do autobusových nádraží. Po rekonstrukci v Dačicích a Svitavách je na řadě úprava administrativní budovy ICOM v Humpolci. K ní se navíc nově připojí i autobusové nádraží.

Napříč koncernem probíhá postupná přestavba a modernizace autobusových nádraží, aby po vzhledové i funkční stránce splňovala trendy 21. století. Součástí této rekonstrukce je unifikace podoby vstupních hal a WC do jednotného designu. Ty pak budou pro cestující veřejnost přehledné a komfortní se sjednocenými designovými prvky.

Autobusové nádraží v Humpolci - vizualizace

Po rekonstrukci nádraží v Dačicích a Svitavách je na řadě úprava administrativní budovy ICOM transport v Humpolci. K ní se v Okružní ulici přesune nově autobusové nádraží. Záměrem koncernu je, aby cestující ihned věděl, kde se co v autobusové čekárně nachází. „Čekárny poskytují důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě,“ vysvětlila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, a. s.

Autobusové nádraží v Humpolci - vizualizace

V Humpolci díky investici vznikne jedno z nejmodernějších autobusových nádraží. Na své si přijdou veřejní cestující i řidiči. Pro první jmenované zahrnuje rekonstrukce halu s posezením, informační kiosek, toalety a prostor pro občerstvení. Naopak řidiči se dočkají nových nocoven a odpočinkových místností. Součástí nového terminálu bude také deset krytých nástupišť, za nimi pak vzniknou ještě dvě místa pro výstup cestujících.

Autobusové nádraží v Humpolci - vizualizace

Kolem administrativní budovy v Okružní ulici, především v místech budoucích nástupišť, byly zahájeny přípravné práce před stavbou nového autobusového nádraží – přeložka vysokého napětí a přeložky areálových kabelů. Započala taktéž stavba dešťové kanalizace. Koncem ledna poté započaly v budově autobusového nádraží stavební práce. Venkovní okolí přijde na řadu kvůli nepříznivému počasí v jarních termínech. Dokončení prací je odhadováno v první polovině roku 2017.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace