Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pacientům slouží nová sanita se speciálním zádržným systémem pro malé děti. Automobil byl pořízen díky finančnímu daru Města Pelhřimov

13.01.2017
Pacientům slouží nová sanita se speciálním zádržným systémem pro malé děti. Automobil byl pořízen díky finančnímu daru Města Pelhřimov

Autor: Facebook

Popisek: Slavnostní předávání nové sanitky nemocnici Pelhřimov

Ředitel pelhřimovské nemocnice Jan Mlčák převzal klíče od nového sanitního vozu za milion korun. Sanita, která byla pořízena díky finančnímu daru Města Pelhřimov, nabízí komfortní prostornou zástavbu pro klienty s jakýmkoliv zdravotním omezením. K dispozici je speciální zádržný systém pro malé děti i automatický externí defibrilátor.

„Finanční podpora města je pro nás důležitá. Vážím si toho, že nás každoročně zastupitelé podpoří milionovou částkou. Pomáhají nám tak zvýšit kvalitu a komfort přepravy pro naše pacienty, kterými jsou především občané města a celého Pelhřimovska,“ řekl ředitel Jan Mlčák.

Nové sanitní vozidlo Renault Master III, v celkové ceně včetně vybavení 1 075 000 korun (s financováním města Pelhřimov ve výši  jeden milion korun) posílilo nemocniční vozový park. Celkově má nemocnice v provozu devět sanit, z toho dvě pro převozy v rámci areálu nemocnice.  Sanity dálkové dopravy jsou velice vytížené, za rok najedou kolem 60 000 kilometrů a v roce 2016 převezly 13 031 klientů.

sanitka

„Speciálně upravený Renaul Masters může přepravovat klienty s jakýmkoliv zdravotním omezením a je vybaven podle platných vyhlášek a norem, vztahujících se k sanitnímu vozidlu. Má tedy zádržný systém pro malé děti a automatický externí defibrilátor. Dále zástavba umožňuje pohodlné naložení imobilních klientů, na transportní sedačce s pětibodovým zádržným systémem, přes sklopnou nájezdovou rampu,“ doplnil informace vedoucí dopravy Nemocnice Pelhřimov Jiří Havlíček. Jde již o čtvrtý sanitní vůz, který nemocnice získala díky podpoře města. „Snažíme se podporovat nemocnici každoročně, neboť jejích služeb využívají především občané města a celého Pelhřimovska,“ dodal pelhřimovský starosta František Kučera.

Sanitní vozidlo slouží jak k převozu klientů podle požadavků vystavených lékařem či pro převozy mezi zdravotnickými zařízeními, kdy je například pacienta nutné přepravit na vyšší pracoviště, odborná konsilia, speciální vyšetření, tak i převozů klientů z domova do zdravotnického zařízení a zpět. Ke speciálním převozům patří transport příjemce k transplantaci.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace