Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Motorkáři z Čech a Slovenska míří do Pelhřimova. Korunky, vybrané během Žehnání motorkám, budou věnovány dětskému oddělení tamní nemocnice

20.04.2016
Motorkáři z Čech a Slovenska míří do Pelhřimova. Korunky, vybrané během Žehnání motorkám, budou věnovány dětskému oddělení tamní nemocnice

Autor: mestopelhrimov.cz

Popisek: Žehnání motorek se uskuteční poslední květnovou sobotu v Pelhřimově

Ojedinělá akce vypukne čtvrtou sobotu v květnu v Pelhřimově. Na Masarykovo náměstí se totiž sjedou motorkáři z Čech i ze Slovenka na akci Žehnání motorek & Motorkáři dětem 2016. Korunky, vybrané během letošního ročníku, budou věnovány na charitativní účely – konkrétně na dětské oddělení pelhřimovské nemocnice.

Program začne 28. května v 11 hodin soutěžemi pro děti, které budou moci závodit na odrážedlech, případně kolech. Dále na ně čekají vědomostní soutěže, jako poznávání dopravních značek, povinného a doporučeného vybavení pro účastníky silničního provozu, házení kruhem na cíl a další. Soutěže budou vyhodnoceny body, za které každé dítě dostane medaili, diplom a ceny. Jako doplněk programu je čeká malování na obličej.

„Přibližně od 12.30 hodin začnou soutěžit i motorkáři. Soutěže pro malé i velké budou s podporou Besipu. Soutěžící si můžou například otestovat jízdu na 'motorce' s alkoholovými, drogovými a únavovými brýlemi a další, které připravujeme. Poté bude následovat poděkování partnerům, sponzorům a vzpomínkou na zesnulé motorkáře, které uctíme minutou ticha. Následovat bude proslov kněze Augustína Jána Grambala, který s námi bude letos již popáté, požehnání na cesty a pokropení motorek svěcenou vodou, jako symbol Boží ochrany,“ sdělil hlavní pořadatel akce Petr Černík a dodal, jak těžké je sehnat sponzory.

Žehnání motorek

„Přístup společností a firem v Pelhřimově k dobročinné akci, kterou pořádají motorkáři, je většinou – a teď použiji mírné slovo – negativní. Nevím, jestli tomu bylo proto, že jde o motorkářskou akci, nebo pouze protože nechtějí pomoct. Naštěstí druhou společností, kterou jsme navštívili, byla společnost  StaMPi. Chápavý přístup jednatele Michala Pihávka nás ale utvrdil v tom, že děláme dobrou věc. A za to jsem mu vděčný. Se stejným pozitivním přístupem jsme se setkali i u firmem Josef STRAKA, FOPO II, Autoškola Radek Šikýř a Top Mode. Nedávno na účet, který je určen pro tuto sbírku, zaslal finanční dar i Jiří Angelis, který nezatupuje firmu, ale finanční dar zaslal pro dobrý pocit. Některé firmy jsme navštívili osobně, jiné jsme kontaktovali pomocí e-mailu. Do začátku akce je ještě několik dnů, a proto firmy, které by se rozhodly pomoct, tuto možnost pořád mají. Jde o odečitatelnou položku, a hlavně pomoc dětem. Pár sponzorů máme také na ceny do soutěží, kde je opět hlavním partnerem majitel Petr Studený z Motocentrum Olešná, další ceny poskytl obchod pro motorkáře Yshop.cz. Zároveň máme velkou podporu Ministerstva dopravy BESIP a Agentury Dobrý den, která nám pomáhá již podruhé a dodává programu 'šťávu'. Akci podporuje i město Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova a Rozvojový fond Města Pelhřimov,“ dodal Petr Černík.

Žehnání motorek

Pořadatelé chtějí lidem, kteří mají o motorkářích nepřívětivé mínění, touto veřejnou dobročinnou akcí ukázat, že jejich názor nemusí být správný. „Jsme jenom lidé, co mají svého koníčka. Každý motorkář se rád pochlubí svojí motorkou, a proto se lidé, co jenom z dálky přihlížejí, nemusí bát jít blíž a prohlédnout si ji. Doufám, že letos zaplníme náměstí tzv. k prasknutí,“ uzavřel Černík.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace