Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Motorkáři z Čech a Slovenska míří do Pelhřimova. Korunky, vybrané během Žehnání motorkám, budou věnovány dětskému oddělení tamní nemocnice

20.04.2016
Motorkáři z Čech a Slovenska míří do Pelhřimova. Korunky, vybrané během Žehnání motorkám, budou věnovány dětskému oddělení tamní nemocnice

Autor: mestopelhrimov.cz

Popisek: Žehnání motorek se uskuteční poslední květnovou sobotu v Pelhřimově

Ojedinělá akce vypukne čtvrtou sobotu v květnu v Pelhřimově. Na Masarykovo náměstí se totiž sjedou motorkáři z Čech i ze Slovenka na akci Žehnání motorek & Motorkáři dětem 2016. Korunky, vybrané během letošního ročníku, budou věnovány na charitativní účely – konkrétně na dětské oddělení pelhřimovské nemocnice.

Program začne 28. května v 11 hodin soutěžemi pro děti, které budou moci závodit na odrážedlech, případně kolech. Dále na ně čekají vědomostní soutěže, jako poznávání dopravních značek, povinného a doporučeného vybavení pro účastníky silničního provozu, házení kruhem na cíl a další. Soutěže budou vyhodnoceny body, za které každé dítě dostane medaili, diplom a ceny. Jako doplněk programu je čeká malování na obličej.

„Přibližně od 12.30 hodin začnou soutěžit i motorkáři. Soutěže pro malé i velké budou s podporou Besipu. Soutěžící si můžou například otestovat jízdu na 'motorce' s alkoholovými, drogovými a únavovými brýlemi a další, které připravujeme. Poté bude následovat poděkování partnerům, sponzorům a vzpomínkou na zesnulé motorkáře, které uctíme minutou ticha. Následovat bude proslov kněze Augustína Jána Grambala, který s námi bude letos již popáté, požehnání na cesty a pokropení motorek svěcenou vodou, jako symbol Boží ochrany,“ sdělil hlavní pořadatel akce Petr Černík a dodal, jak těžké je sehnat sponzory.

Žehnání motorek

„Přístup společností a firem v Pelhřimově k dobročinné akci, kterou pořádají motorkáři, je většinou – a teď použiji mírné slovo – negativní. Nevím, jestli tomu bylo proto, že jde o motorkářskou akci, nebo pouze protože nechtějí pomoct. Naštěstí druhou společností, kterou jsme navštívili, byla společnost  StaMPi. Chápavý přístup jednatele Michala Pihávka nás ale utvrdil v tom, že děláme dobrou věc. A za to jsem mu vděčný. Se stejným pozitivním přístupem jsme se setkali i u firmem Josef STRAKA, FOPO II, Autoškola Radek Šikýř a Top Mode. Nedávno na účet, který je určen pro tuto sbírku, zaslal finanční dar i Jiří Angelis, který nezatupuje firmu, ale finanční dar zaslal pro dobrý pocit. Některé firmy jsme navštívili osobně, jiné jsme kontaktovali pomocí e-mailu. Do začátku akce je ještě několik dnů, a proto firmy, které by se rozhodly pomoct, tuto možnost pořád mají. Jde o odečitatelnou položku, a hlavně pomoc dětem. Pár sponzorů máme také na ceny do soutěží, kde je opět hlavním partnerem majitel Petr Studený z Motocentrum Olešná, další ceny poskytl obchod pro motorkáře Yshop.cz. Zároveň máme velkou podporu Ministerstva dopravy BESIP a Agentury Dobrý den, která nám pomáhá již podruhé a dodává programu 'šťávu'. Akci podporuje i město Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova a Rozvojový fond Města Pelhřimov,“ dodal Petr Černík.

Žehnání motorek

Pořadatelé chtějí lidem, kteří mají o motorkářích nepřívětivé mínění, touto veřejnou dobročinnou akcí ukázat, že jejich názor nemusí být správný. „Jsme jenom lidé, co mají svého koníčka. Každý motorkář se rád pochlubí svojí motorkou, a proto se lidé, co jenom z dálky přihlížejí, nemusí bát jít blíž a prohlédnout si ji. Doufám, že letos zaplníme náměstí tzv. k prasknutí,“ uzavřel Černík.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace