Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Motorkáři z Čech a Slovenska míří do Pelhřimova. Korunky, vybrané během Žehnání motorkám, budou věnovány dětskému oddělení tamní nemocnice

20.04.2016
Motorkáři z Čech a Slovenska míří do Pelhřimova. Korunky, vybrané během Žehnání motorkám, budou věnovány dětskému oddělení tamní nemocnice

Autor: mestopelhrimov.cz

Popisek: Žehnání motorek se uskuteční poslední květnovou sobotu v Pelhřimově

Ojedinělá akce vypukne čtvrtou sobotu v květnu v Pelhřimově. Na Masarykovo náměstí se totiž sjedou motorkáři z Čech i ze Slovenka na akci Žehnání motorek & Motorkáři dětem 2016. Korunky, vybrané během letošního ročníku, budou věnovány na charitativní účely – konkrétně na dětské oddělení pelhřimovské nemocnice.

Program začne 28. května v 11 hodin soutěžemi pro děti, které budou moci závodit na odrážedlech, případně kolech. Dále na ně čekají vědomostní soutěže, jako poznávání dopravních značek, povinného a doporučeného vybavení pro účastníky silničního provozu, házení kruhem na cíl a další. Soutěže budou vyhodnoceny body, za které každé dítě dostane medaili, diplom a ceny. Jako doplněk programu je čeká malování na obličej.

„Přibližně od 12.30 hodin začnou soutěžit i motorkáři. Soutěže pro malé i velké budou s podporou Besipu. Soutěžící si můžou například otestovat jízdu na 'motorce' s alkoholovými, drogovými a únavovými brýlemi a další, které připravujeme. Poté bude následovat poděkování partnerům, sponzorům a vzpomínkou na zesnulé motorkáře, které uctíme minutou ticha. Následovat bude proslov kněze Augustína Jána Grambala, který s námi bude letos již popáté, požehnání na cesty a pokropení motorek svěcenou vodou, jako symbol Boží ochrany,“ sdělil hlavní pořadatel akce Petr Černík a dodal, jak těžké je sehnat sponzory.

Žehnání motorek

„Přístup společností a firem v Pelhřimově k dobročinné akci, kterou pořádají motorkáři, je většinou – a teď použiji mírné slovo – negativní. Nevím, jestli tomu bylo proto, že jde o motorkářskou akci, nebo pouze protože nechtějí pomoct. Naštěstí druhou společností, kterou jsme navštívili, byla společnost  StaMPi. Chápavý přístup jednatele Michala Pihávka nás ale utvrdil v tom, že děláme dobrou věc. A za to jsem mu vděčný. Se stejným pozitivním přístupem jsme se setkali i u firmem Josef STRAKA, FOPO II, Autoškola Radek Šikýř a Top Mode. Nedávno na účet, který je určen pro tuto sbírku, zaslal finanční dar i Jiří Angelis, který nezatupuje firmu, ale finanční dar zaslal pro dobrý pocit. Některé firmy jsme navštívili osobně, jiné jsme kontaktovali pomocí e-mailu. Do začátku akce je ještě několik dnů, a proto firmy, které by se rozhodly pomoct, tuto možnost pořád mají. Jde o odečitatelnou položku, a hlavně pomoc dětem. Pár sponzorů máme také na ceny do soutěží, kde je opět hlavním partnerem majitel Petr Studený z Motocentrum Olešná, další ceny poskytl obchod pro motorkáře Yshop.cz. Zároveň máme velkou podporu Ministerstva dopravy BESIP a Agentury Dobrý den, která nám pomáhá již podruhé a dodává programu 'šťávu'. Akci podporuje i město Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova a Rozvojový fond Města Pelhřimov,“ dodal Petr Černík.

Žehnání motorek

Pořadatelé chtějí lidem, kteří mají o motorkářích nepřívětivé mínění, touto veřejnou dobročinnou akcí ukázat, že jejich názor nemusí být správný. „Jsme jenom lidé, co mají svého koníčka. Každý motorkář se rád pochlubí svojí motorkou, a proto se lidé, co jenom z dálky přihlížejí, nemusí bát jít blíž a prohlédnout si ji. Doufám, že letos zaplníme náměstí tzv. k prasknutí,“ uzavřel Černík.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace