Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pelhřimovské divadlo bylo pojmenováno po slavném rodákovi Lubomíru Lipském. Při slavnostním představení zavoněla Růže z Argentiny

11.03.2016
Pelhřimovské divadlo bylo pojmenováno po slavném rodákovi Lubomíru Lipském. Při slavnostním představení zavoněla Růže z Argentiny

Autor: pelhrimov-city.eu

Popisek: Slavnostní odhalení fotoobrazu Lubomíra Lipského, který bude zdobit foyer pelhřimovského divadla

Pelhřimovské divadlo zaznamenalo další důležitý mezník ve své mnohaleté historii. Bylo totiž přejmenováno a nyní nese nový název Divadlo Lubomíra Lipského. Stalo se tak v pondělí 7. března před premiérou hry Růže z Argentiny, kterou uvádí v této sezóně soubor divadelních ochotníků Rieger.

V úvodu slavnostního večera přivítala publikum v zaplněném sále dlouholetá režisérka Riegru Marie Steinhauserová, která připomněla, že přejmenováním divadla vzdává město Pelhřimov poctu svému slavnému rodákovi, jehož herecká dráha začala právě v souboru Rieger a který zemřel 2. října 2015. Vzpomněla také na výborné vztahy a časté kontakty, které ochotníci s Lubomírem Lipským měli. „Pane Lipský, zdravíme vás do hereckého nebe a vždycky na vás budeme vzpomínat,“ řekla Marie Steinhauserová. Pak pozvala na pódium starostu města Františka Kučeru a Matěje Lipského, vnuka slavného herce, aby společně odhalili obraz Lubomíra Lipského, který bude zdobit foyer divadla.

Vnuk Lubomíra Lipského Matěj (vpravo) a pelhřimovský starosta František Kučera při slavnostním odhalování obrazu

Vnuk Lubomíra Lipského Matěj (vpravo) a pelhřimovský starosta František Kučera při odhalování obrazu

„Musím říci, že město Pelhřimov je na pana Lubomíra Lipského hrdé. První ocenění mu dali zastupitelé města už v roce 2004, kdy mu udělili Cenu města Pelhřimova. O rok později potom byla otevřena Síň Lipských na pelhřimovském náměstí, kde je popsána celá umělecká kariéra slavného hereckého rodu Lipských. A já jsem velice rád, že i Rada města Pelhřimova se rozhodla v listopadu loňského roku přejmenovat naše divadlo na Divadlo Lubomíra Lipského,“ řekl mimo jiné starosta.

Jak potom krátce zavzpomínal Matěj Lipský, jeho dědeček si na slavnosti a pocty moc nepotrpěl, ale v soukromí na něm pak bylo vidět, že ho uznání těší. „Dědeček o divadle říkal, že to nejsou prkna, která znamenají svět, ale prkna, která znamenají okres. Možná že by něco podobného řekl, kdyby tady dneska byl. Tak nějak cítím, že dědeček tu s námi bude pořád, a pro celou rodinu Lipských je velká čest, že zdejší divadlo nese jeho jméno,“ řekl Matěj Lipský. Po slavnostním odhalení fotoobrazu, který zachycuje Lubomíra Lipského při návštěvě 'jeho' divadla, se pak už rozezněla hudba a začalo samotné představení.

Premiéra představení Růže z Argentiny

Premiéra představení Růže z Argentiny

Operetka Růže z Argentiny potěší hlavně milovníky prvorepublikových oddechových komedií a ty, kdo se chtějí v divadle především pobavit. Příběh o lásce mladičké Dolores a jejího poručníka Ramona d´ Alvareze, zvaného El Tigro, je plný romantiky, humoru a krásných písní. Odehrává v exotickém jihoamerickém prostředí, a tak především 'seňority' (ale nejen ony) v omlazeném souboru mohly zazářit v krásných výpravných kostýmech. Pěvecká část představení byla možná pro ochotníky tím největším oříškem, ale všichni jej zvládli se ctí a některé výkony zasloužily obdiv. Sympatické byly i herecké výkony a hlavně chuť a zaujetí, které jak dlouholetí matadoři, tak mladí členové souboru svým rolím dali. Na závěr představení se tak ochotníci po zásluze dočkali dlouhého potlesku. Další představení budou následovat 11., 12., 15., 18., 19., 22., 24. a 30. března, derniéra je naplánována na 1. dubna. Začátky jsou vždy v 19 hodin.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace