Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pelhřimovsko je krajem kuriozit. Policie tu našla obří varnu drog

10.05.2013
Pelhřimovsko je krajem kuriozit. Policie tu našla obří varnu drog

Autor: Policie ČR

Popisek: Vietnamci v pelhřimově vařili pervitin ve velkém. Ilustrační foto

KRIMI Jednu z největších varen pervitinu v České republice se policistům podařilo vypátrat v bývalé zemědělské hale v obci Onšov na Pelhřimovsku. Tu vedli tři muži vietnamské národnosti ve věku 25, 32 a 35 let. Trvalé bydliště měli na Sokolovsku a Teplicku. Dva z mladších mužů dosud měli čistý trestní rejstřík, nejstarší muž byl v minulosti trestán za podplácení.

„Všechny tři cizince jsme obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v trvání deseti až osmnácti let,“ řekl k případu vedoucí odboru obecné kriminality na Vysočině Pavel Kubiš.

Soud na podnět policie a státního zástupce rozhodl, že budou všichni stíháni ve vazbě. Existuje reálné nebezpečí, že by se mohli pokusit uprchnout, na svobodě ovlivňovat svědky, či pokračovat v trestné činnosti.

Mohli si přijít na pěkný balík

Svou nelegální činností si muži mohli přijít na pořádný balík peněz. Policejní odhady hovoří o šesti a půl milionu korun v případě, že by tři výtečníci prodávali pervitin dealerům. To ale nemusí být konečná suma. V případě, že by ale provozovali takzvaný prodej "na ulici", tedy distribuovali drogy sami přímo narkomanům, si mohli přijít až na dvojnásobek.

"Pořádnej odvar"

Při prohlídce varny policisté objevili obrovské množství už hotového metamfetaminu, tedy čistého pervitinu – asi 3,5 kilogramu. To ale není vše. Našlo se i přes 5,5 kilogramu pseudoefedrinu, ze kterého se pervitin vyrábí. Kdyby se zpracoval, mohlo z něj vzniknout asi pět kilogramů čisté drogy.

Ve varně bylo dále objeveno varné sklo, varné misky a nádoby, vařiče, vrtačky s připevněnými míchacími metlami a další pomůcky i lahve chemikálií nezbytných k výrobě pervitinu. Na místě se nacházely i další chemikálie. Podle slov policejního mluvčího jich byly "litry a kilogramy".

Od začátku tohoto roku se kriminalistům podařilo pouze v kraji Vysočina objevit již 6 varen pervitinu a 3 pěstírny marihuany.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace